بارش بی‌سابقه باران سیلابی در مازندران/ رودخانه‌ها‌ طغیان کردند/ وضعیت نیمه‌بحرانی در "چالوس، نوشهر و تنکابن" + فیلم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، در پی بارندگی سنگین، پرحجم و سیلابی امروز در مازندران رودخانه‌های استان طغیان شدند و آورد آب این رودخانه‌ها بی سابقه گزارش شد.

خبرنگاران تسنیم در شهرستان‌های غرب مازندران با اشاره به شدت بارش اعلام کردند: در پی این بارندگی، خیابان‌های شهر‌ دچار آبگرفتگی شده و برخی ‌خیابان‌ها مسدود شد.

خبرنگار تسنیم در تنکابن نیز از طغیان کم سابقه رودخانه چشمه کیله تنکابن گزارش داد که تا اینجا هنوز گزارشی از خسارات در حریم رودخانه اعلام نشده است.

در عباس آباد نیز خبرنگار تسنیم اعلام کرد: ‌که میزان بارندگی این شهرستان بی سابقه بوده و از دیشب تاکنون رحمت الهی میهمان این شهرستان است.

تازه‌ترین اخبار از سیلاب پاییزی در مازندران| رانش کوه در ‌حدفاصل چالوس به مرزن‌آباد/ انسداد آزادراه تهران ـ شمالکوهدشت در معرض خطر سیلاب؛ دیواره ساحلی رودخانه‌های لرستان با اصول مهندسی ساخته نشده‌ استخطر سیلاب در 10 استان/ 43 درصد سیل‌های 20 سال اخیر در 5 استان رخ داده است + علت وقوع و راهکارها

احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان اینکه حجم بارندگی استان بی‌سابقه بوده است، اظهار داشت: در عباس آباد 325 میلی متر بارندگی ثبت شد که این حجم با بارندگی یک سال مازندران برابری می کند.

خبرنگار تسنیم در چالوس نیز از طغیان رودخانه سردآبرود و آبگرفتگی معابر و خیابان‌های شهر خبر داد و همچنین این باران را عاملی برای خاموش شدن برج در آتش سوخته این شهرستان اعلام کرد.

از نوشهر نیز خبرنگار تسنیم گزارش داده که وضعیت این شهر نیز نیمه بحرانی است و علاوه بر طغیان رودخانه، خیابان‌های شهر نیز دچار آبگرفتگی شدند.

احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به اینکه بحران آبگرفتگی خیابان و معابر سطح شهرهای مازندران را داریم، گفت: از خسارت به منازل و یا مزارع مردم هنوز گزارشی اطلاع‌رسانی نشده است.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید