بازداشت یک معلم سعودی به دلیل انتقاد از آل سعود

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منابع حقوق بشر عربستان سعودی فاش کردند که مقامات سعودی «احمد لافی المطیری» یک معلم سعودی را از ماه مه 2020 به دلیل اظهار نظر خود در خصوص سیاست بازداشت کرده‌اند.

پایگاه خبری الخلیج الجدید نوشت: حساب کاربری «زندانیان آزادی بیان» روز چهارشنبه اعلام کرد که مقامات سعودی المطیری را به دلیل ابراز عقیده خود در توئیتر بازداشت کرده‌اند و خانواده وی از ماه می تاکنون هیچ اطلاعی از وی ندارند.

این حساب کاربری در ادامه افزود: المطیری پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی سعودی به زور ناپدید شد.خبری از وی در دسترس نیست و خانواده اش نیز اطلاعی از وی ندارند.

ادامه جنایات عربستان در صنعا با حمله به مناطق مسکونیعربستان پایتخت مواد مخدر در منطقه

عربستان سعودی در مورد شرایط آزادی بیان و حقوق بشر با انتقادهای بین‌المللی مواجه است و تعداد زیادی از روشنفکران، علما، روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر و همچنین تعدادی از فعالان برجسته حقوق بشر را در زندان های خود بازداشت می کند.

بر اساس گزارش‌های حقوق بشری، مقامات سعودی هر کسی را که از سیاست های «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی انتقاد کند بازداشت می کنند.

عربستان سعودی طی سال‌های گذشته بر میزان سرکوب طرفداران حقوق بشر افزوده است. این سرکوب‌ها در عربستان به یک امر عادی و روشمند برای ساکت کردن مخالفان تبدیل شده است.

سازمان «آمریکایی‌ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین» اعلام کرد، مدافعان حقوق بشر در عربستان با سرکوب وحشیانه روبرو هستند. مقامات این کشور مدافعان حقوق بشر را مورد بازجویی و بازداشت قرار می‌دهند و آن‌ها را تحت نام قانون مبارزه با تروریسم و قانون مبارزه با جرائم سایبری زندانی می‌کنند.

عربستان سعودی از لحاظ نقض دموکراسی نیز در مقایسه با دیگر کشورهای جهان در جایگاه هفتم قرار دارد. آزادی‌های سیاسی در عربستان به شدت نقض می‌شود همچنین این کشور از نظر احترام به حقوق بشر در جهان به عنوان یکی از ناامن‌ترین کشورها طبقه بندی می‌شود.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید