بازگشایی مدارس استان قزوین منوط به واکسیناسیون 90 درصدی دانش‌آموزان است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین ، فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونای استان قزوین بعدازظهر امروز در نشست نود و چهارم ستاد مدیریت بیماری کرونایی استان که در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به صحبت‌های مدیرکل آموزش‌وپروش درباره عدم تمایلی برخی دانش‌آموزان به واکسیناسیون اظهار داشت: درست است که واکسیناسیون اجباری نیست، اما با توجه به تأثیر آن بر سلامت جامعه اختیاری هم نیست.

وی اضافه کرد: بنابراین همه دانش‌آموزان و محصلان برای حضور در کلاس‌های درس باید در برابر کرونا واکسینه شوند و آن دسته از دانش‌آموزانی که تمایلی به واکسینه شدن ندارند، باید با هزینه شخصی هفته‌ای 2 بار تست کرونای پیشرفته (پی‌سی‌آر) بدهند.

حبیبی با بیان اینکه هزینه هر بار تست کرونای پیشرفته 400 هزار تومان است، ادامه داد: بنابراین دانش‌آموزانی که تمایلی به واکسیناسیون ندارند، باید هفته‌ای 800 هزار تومان برای انجام 2 بار تست کرونا هزینه کنند و انجام این تست هم تحت پشتیبانی هیچ بیمه‌ای نیست.

بازگشایی مدارس منوط به واکسیناسیون 90 درصدی دانش‌آموزان است

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش شرط بازگشایی مدارس استان قزوین را عبور میزان پوشش واکسیناسیون دانش‌آموزان از مرز 90 درصد دانست و گفت: با وجود تلاش‌های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا متأسفانه استقبال دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان از واکسیناسیون را مطلوب ارزیابی نمی‌کنیم.

حبیبی همچنین از راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون سیار در مدارس پرجمعیت خبر داد و افزود: همچنین در جهت توجیه مدیران مدارس برای همکاری در حوزه واکسیناسیون باید از طریق شبکه اجتماعی دانش‌آموزان (شاد) اقدام کنیم و مدیران مدارس هم برای تشویق محصلان از این طریق باید وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: همچنین فرمانداران به عنوان رؤسای ستادها و قرارگاه‌های عملیاتی مقابله با کرونای شهرستانی باید کمیته واکسیناسیون دانش‌آموزی را با حضور رئیس آموزش و پرورش و مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان تشکیل دهند و با برگزاری جلسات هفتگی در این کمیته تصمیمات و تمهیدات جدیدی برای افزایش میزان واکسیناسیون اتخاذ کنند.

ورود کارمندان واکسن‌نزده به ادارات استان قزوین ممنوع شد آغاز واکسیناسیون 35 ساله‌ها در استان قزوین / واکسیناسیون نانوایان فردا آغاز می‌شود تقسیم‌بندی توزیع واکسن کرونا میان مراکز تجمیعی واکسیناسیون قزوین مورد بازنگری قرار گیرد

دورکاری کارمندان لغو شد

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونای استان در ادامه صحبت‌هایش به لغو دورکاری کارمندان از ابتدای هفته آینده اشاره کرد و گفت: بنابراین از شنبه 24 مهرماه همه کارمندان و کارکنان دولت در استان قزوین باید به صورت کامل و تمام‌وقت در محل کار حاضر شوند و هیچ مدیر یا مسئولی حق صدور دستور دورکاری ندارد.

حبیبی همچنین درباره اجرای آزمایشی طرح سکوی مدیریت هوشمند اجتماعی اضافه کرد: نشست این ستاد با مدیریت و دبیری مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین باید هر 2 روز یک‌بار برگزار شود و حضور مدیران اتاق اصناف و سازمان‌های حمل‌و‌نقل و تاکسیرانی شهرداری‌ها در این نشست اجباری است تا اشکالات طرح گرفته‌شده و در نهایت یک طرح پخته در مرحله نهایی اجرا قرار بگیرد.

مقاومت برخی اولیا برای واکسیناسیون دانش‌آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین هم در ادامه این جلسه علت اصلی عدم تمایل برخی دانش‌آموزان قزوینی به واکسیناسیون را مخالفت و مقاومت اولیا و والدین آنها دانست و گفت: در این حوزه کسی به حرف ما گوش نمی‌کند و باید متخصصان دانشگاه علوم پزشکی از طریق نشست‌های مختلف رسانه‌ای مردم را درباره مضرات عدم تزریق واکسن توجیه کنند.

حسنعلی اصغری افزود: به هر حال باید با زبان رسانه و هنر این نکته را برای اولیای محصلان توضیح دهیم که عوارض واکسیناسیون خیلی‌اندک است و از طرفی واکسن‌زدن بسیار بهتر از واکسن نزدن است و این ضرورت باید برای خانواده‌ها تشریح شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر میزان اشتیاق به واکسیناسیون در مدارس دولتی و هیأت‌امنایی بیشتر از مدارس غیرانتفاعی است و به نظر می‌رسد که باید برای توجیه اولیا و مربیان مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی باید یک کار جدی رسانه‌ای انجام شود.

انتهای پیام/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید