بازگشایی مدارس و راهپیمایی اربعین در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان بررسی شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، نود و هفتمین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان ظهر امروز با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، معاونین استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، اعضای ستاد کرونا و ارتباط همزمان ویدئو کنفرانس با فرمانداران سراسر استان در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در این جلسه اظهار داشت: براساس آخرین وضعیت رنگبندی اعلام شده از 23 شهرستان استان کرمان، 9 شهرستان در وضعیت قرمز، 9 شهرستان در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 78 درصد شهرستان‌‌های استا در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند تصریح کرد: تغییر وضعیت رنگی بندی شهرستان‌های سیرجان و قلعه‌گنج از وضعیت نارنجی به قرمز نگران کننده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه از هفته گذشته شاهد سیر نزولی بیماری در استان هستیم گفت: آغز سیر نزولی نباید باعث عادی انگاری و مک شدن رعایت پروتکل‌ها در سطح جامعه شود.

وی با بیان اینکه زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها هنوز مشخص نیست افزود: جزئیات بازگشایی مدارس و میزان تراکم هر مدرسه در آینده اعلام می‌شود.

بصیری با اشاره به جزئیات برگزاری همایش عظیم پیاده‌روی اربعین امسال عنوان کرد: براساس شرایط اعلام شده در سال جاری داوطلبان حضور در این مراسم بزرگ معنوی باید هر دو دوز واکسن را تزریق کرده و خدام و موکب‌داران نیز واکسینه شده باشند.

روند نزولی کرونا در بزرگترین استان کشور

در این جلسه حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این جلسه با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان اظهار داشت: روند نزولی کرونا در پیک پنجم آن در استان کرمان آغاز شده و میزان بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان‌های استان کرمان نسبت به هفته‌های گذشته بیش از 20 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته به دلیل تخصیص کم سهمیه واکسن کرونا به استان روند واکسیناسیون در استان با سرعت کمی انجام می‌شد گفت: امیدواریم با رسیدن محموله بزرگ واکسن کرونا به کشور سهمیه قابل توجهی به استان کرمان اختصاص داده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها منوط به واکسیناسیون معلمین، اساتید و دانشجویان است افزود: واکسیناسیون اساتید تقریباً انجام شده، واکسیناسیون معلمین در مرحله 80 درصدی قرار دارد و واکسیناسیون دانشجویان غیر پزشکی نیز از اواسط هفته جاری آغاز می‌شود.

وی با اشاره به افزوده شدن یک مرکز واکسیناسیون دیگر به مراکز واکسیناسیون کرمان گفت: واکسیناسیون خودرویی با حمایت و همکاری نیروی انتظامی در کرمان انجام می‌شود.

رشیدی‌نژاد با عنوان اینکه تاکنون حدود یک میلیون و 220 هزار دوز واکسن کرونا به استان وارد شده است است افزود: تا کنون حدود 720 هزار نفر دوز اول و حدود 360 هزار نفر دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

واکسیناسیون کرونا در استان کرمان سرعت می‌گیردشمار بیماران بستری کرونا در استان کرمان به زیر 1000 نفر رسید

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر در وضعیت بهتری نسبت به هفته‌های گذشته قرار دارد اظهار داشت: امیدواریم که روند نزولی شیوع کرونا در استان ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته با کمبود واکسن در استان کرمان مواجه بودیم اما روند واکسیناسیون در استان قطع نشده بود افزود: سهمیه واکسن تخصیص داده شده به استان با اولویت دوز دوم انجام شد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان از ورود محموله‌های بزرگ واکسن کرونا به کشور خبر داد و افزود: باتخصیص سهمیه استان‌ها، واکسیناسیون کرونا این هفته در استان کرمان سرعت می‌گیرد.

انتهای پیام/511/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید