بازی های آسیایی یا جام جهانی؛ کدام رویداد برای کشتی گیران مهم تر است؟


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان صربستان و بازی های آسیایی هانگژو با فاصله کمی از یکدیگر برگزار می شود که کشتی گیر 2 رشته نمی دهد. رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از 19 تا 27 شهریورماه سال آینده و رقابت های کشتی فرنگی بازی های آسیایی هانگژو از 30 شهریور تا 2 مهرماه برگزار می شود.

پیش از این صحبت از درخواست چند کشور آسیایی برای تغییر زمان برگزاری جام جهانی بود اما خبری از فدراسیون جهانی نیست و به نظر می رسد این مسابقات به موقع برگزار شود. رقابت های کشتی فرنگی بازی های آسیایی در 6 وزن المپیک و مسابقات جهانی در 10 وزن برگزار می شود.

* کدام رویداد برای کشتی گیران اهمیت بیشتری دارد؟

بازی های آسیایی همیشه برای کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش اهمیت زیادی داشته است چرا که کشورها با تمام توان به رقابت می پردازند. حتی ممکن است در برخی رشته ها سهمیه المپیک دوباره توزیع شود، همانطور که در تیراندازی با کمان بازی های آسیایی جاکارتا 2018 اتفاق افتاد. از سوی دیگر جوایز و جوایز در نظر گرفته شده برای مدال آوران این بازی ها به قدری وسوسه انگیز است که شهروندان رشته های مختلف ترجیح می دهند در صورت برگزاری رویداد همزمان با بازی های آسیایی، بازی های آسیایی را انتخاب کنند.

کمیته ملی المپیک جلسات متعددی با روسای فدراسیون های اعزامی به بازی های آسیایی برگزار کرده و تاکنون حضور 26 رشته در بازی های هانگجو 2022 قطعی شده است. کمیته ملی المپیک همچنین از فدراسیون ها خواست تا اسامی ورزشکارانی که برای تکمیل ثبت نام اولیه نیاز به ضرب دارند را اعلام کنند. اسامی نهایی کاروان بازی های هانگژو احتمالا در ژوئن یا جولای سال آینده اعلام می شود.

کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش همیشه برای بازی های آسیایی و المپیک پاداش هایی تعیین می کنند که توسط کمیسیون سکو و وزارت پس از بازی ها پرداخت می شود. با توجه به جوایزی که برای افزایش انگیزه ورزشکاران در نظر گرفته شده است، اعلام شده است که فدراسیون کشتی قصد دارد تیم اول خود را به بازی های آسیایی اعزام کند.

در همین راستا پیمان فهری سرپرست کاروان کشورمان در بازی های آسیایی با علیرضا دبیر دیدارهایی داشت و به نظر می رسد رئیس فدراسیون کشتی قصد دارد با شرایط اعلام شده تیم اول خود را به هانگژو اعزام کند. مرحله اول چرخه انتخابی در کشتی آزاد و همچنین در کشتی آزاد برگزار می شود تا شرکت کنندگان در هر دو رویداد بازی های آسیایی و جام جهانی مشخص شوند.

انتهای، آخر پیام/این را برای یک صفحه جلد پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید