بانوان همدان ‌چه مطالبه‌ای از مدیرکل آینده "بانوان استانداری" دارند؟

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، میزگرد بررسی مسائل و مشکلات بانوان استان همدان و مطالبه آن از مسئول آینده مدیرکل امور بانوان استانداری همدان با حضور جمعی از زنان فرهیخته استان همدان در عرصه های مختلف برگزار شد.

زهره پوروهابی در این برنامه با اشاره به نقش مهم مدیریت امور بانوان استانداری در جامعه، اظهار داشت: مدیرکل امور بانوان در هر استان باید با دغدغه و نیازهای بانوان در هر قشری آشنا باشد و برای حل مشکلات بانوان برنامه و هدف داشته باشد.

وی با بیان اینکه کارنامه عملکرد مدیر امور بانوان استان همدان قابل قبول نبوده و این نهاد موفق به حل مشکلات بانوان و یا ورود به حوزه‌های مختلف نشده است افزود: زنان خانه‌دار نقش بسیار مؤثری در تولید ناخالص ملی دارند بنابراین باید مدیرکل امور بانوان دغدغه زنان در هر قشر، جایگاه اجتماعی و موقعیتی را دغدغه خود بداند و برای حل مشکلات آن‌ها برنامه‌محور باشد.

مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان بیان کرد: درحال حاضر بانوان در استان همدان با چالش‌ها و مشکلات زیادی همچون مسائل اقتصادی، امنیت، مسائل فرهنگی و اجتماعی بسیاری مواجه هستند و لازم است که مدیرکل امور بانوان استانداری که نماینده کل بانوان است، پاسخی برای حل مشکلات زنان در هر قشری داشته باشد.

وی با این توضیح که متأسفانه به‌دلیل ناآگاهی، بانوان در حوزه‌های مختلف همانند کنترل خشم، اعتماد و آگاهی در حوزه‌های حقوقی، دچار آسیب‌های اجتماعی می‌شوند مطرح کرد: می‌توان با برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی این آسیب‌ها را کاهش داد.

پوروهابی با بیان اینکه درحال حاضر بانوان توانایی و استعدادهای بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارند که لازم است به آن‌ها پرداخته شود عنوان کرد: باید حمایت بیشتری از زنان در جامعه صورت بگیرد.

مدیرعامل مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی استان همدان با بیان اینکه متأسفانه بسیاری از بانوان در جامعه از مهارت اقتصادی لازم برخوردار نیستند، افزود: لازم است کارگاه مهارت اقتصادی و مالی در نقاط مختلف استان برگزار شود، چراکه به‌راستی زنان همدانی می‌توانند تاجران موفقی باشند و باید در این راستا اعتماد به نفس و مدیریت اقتصادی خود را ارتقا دهند.

در ادامه این جلسه رئیس اتحادیه بانوان آرایشگر استان همدان نیز گفت: در سطح استان همدان یک‌هزار و 200 واحد صنفی فعال هستند که فقط 30 درصد آن‌ها می‌توانند به‌صورت کاملاً مستقل و بی‌دغدغه فعالیت کنند.

زهرا مرادی با بیان اینکه بانوان آرایشگر استان همدان با مشکلات بسیار زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از این افراد زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست هستند که برای تأمین هزینه‌های زندگی کار می‌کنند.

وی افزود: به‌دلیل تورم موجود در جامعه و افزایش چندبرابری هزینه، اکثر بانوان آرایشگر ازلحاظ تأمین نیازهای معشیتی خود با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

رئیس اتحادیه بانوان آرایشگر استان‌همدان عدم حمایت سازمان تأمین اجتماعی را مهم‌ترین مشکل زنان آرایشگر دانست و مطرح کرد: به‌دلیل سختی شغل آرایشگری یک بانوی آرایشگر نهایت می‌تواند 10 سال به‌صورت مستمر فعالیت کند و پس از آن نیاز به حمایت و مزایای بازنشستگی دارد.

مرادی عنوان کرد: درخواست بسیاری از بانوان آرایشگر از اتحادیه ارائه تسهیلات و‌ امتیازات بانکی برای ارتقای شغلی و‌ معشیتی است که از مدیرکل امور بانوان استانداری همدان تقاضا داریم به این مهم توجه کند.

وی با بیان اینکه فعالیت برخی آرایشگران فضای مجازی و‌ ایجاد صفحات اینستاگرامی باعث شکستن بسیاری از هنجارهای جامعه شده است، گفت: ترویج مد و تجمل‌گرایی، انتشار برخی تصاویر نامناسب و غیره، سبب بروز بسیاری از ناهنجاری اجتماعی شده است.

رئیس اتحادیه بانوان آرایشگر استان همدان ادامه داد: مدیریت و‌ نظارت بر فضای مجازی لازمه زندگی در این عصر است که باید مسئولین امر به آن توجه کنند.

مرادی با بیان اینکه 56 آموزشگاه آرایشگری در حوزه همدان فعال هستند، گفت: متأسفانه در جامعه امروزی زنان به دلایل مختلفی همچون مردسالاری، عدم جدی گرفتن توانایی‌های زنان و‌ غیره، نمی‌توانند در عرصه‌های مختلف ازجمله اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آن‌طور که شایسته است، رشد کنند.

در این جلسه همچنین یکی از بانوان هنرمند نیز به تشریح مشکلات زنان پرداخت و بیان کرد: در دین مقدس اسلام بارها به هنر و کسب آموزه‌های هنری سفارش شده است.

وی گفت: قرآن بزرگ‌ترین اثر هنری در همه زمان‌ها بوده و خوشبختانه درحال حاضر وضعیت هنر بهتر از سال‌های قبل است.

زهرا طاوه‌ئی با بیان اینکه بهترین اثر و جلوه هنری درحال حاضر، دفاع مقدس است که لازم بوده هنرمندان در فضای مجازی و واقعی به آن بپردازند مطرح کرد: ایجاد نمایشگاه آثار هنری مهم‌ترین درخواست هنرمندان از استانداری است.

وی عنوان کرد: بسیاری از بانوان هنرمند به‌دلیل محدودیت‌های مختلف ازجمله نبود مهد کودک در آموزشگاه و مدارس، بی‌کیفیت بودن تجهیزات در همدان و غیره، قادر به ادامه فعالیت خود نیستند و پس از مدتی دست از فعالیت هنری خود می‌کشند.

این بانوی هنرمند همدانی با اشاره به عدم حمایت از افراد هنرمند در استان همدان، گفت: بسیاری از هنرمندان همدانی به‌دلیل عدم حمایت، به سایر استان‌ها همانند تهران مهاجرت می‌کنند.

وی افزود: لازم است که مسئولان توجه بیشتر به سبک زندگی شهیدپروری در جامعه توجه کنند.

یکی از بسیجیان فعال صنف کارگری نیز مطرح کرد: امنیت اجتماعی و اقتصادی مهم‌ترین خواسته بانوان در عصر حاضر است که باید برای ارتقای این دو مؤلفه تلاش شود.

زارعی‌مقدم با بیان اینکه زنان در جامعه نیاز به یک مکان امن دارند که بتوانند به‌راحتی فعالیت ورزشی، فرهنگی و غیره را در کنار دیگر بانوان انجام دهند، تصریح کرد: متأسفانه در شهر همدان پارک سرپوشیده‌ای مختص بانوان وجود ندارد.

این فعال بسیجی با بیان اینکه فراهم کردن فضای امن کاری یکی از خواسته‌های به‌حق زنان است، تصریح کرد: توجه به سلامت جسمی و روحی بانوان در محیط کار خواست به‌حق آنان است.

وی با بیان اینکه متأسفانه زنان مطلقه در جامعه از کمترین امنیت شغلی و اجتماعی برخوردار هستند، افزود: لازم است که سطح فرهنگ جامعه در برخود با این قشر افزایش یابد.

زنان باید حلال مسائل شهر باشند، نه مسئله شهر!حدیث زینبی مادران ایرانی/ نگاهی به نقش زنان در تاریخ معاصر ایران از مشروطه تا دفاع مقدسفعالیت جهادی زنانه چگونه است؟/ ماجرای دفتر آرزوهای کودکان روستا و تهیه پیتزا

زارعی گفت: آموزش سواد رسانه و مهارت زندگی یکی دیگر از خواسته‌های بانوان همدانی بوده که لازم است مدیرکل امور بانوان استانداری به آن‌ها توجه کند.

انتهای پیام/742/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید