بایدن و صدراعظم آلمان درباره مذاکرات با پوتین و زلنسکی تبادل نظر کردندکاخ سفید چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که رهبران آمریکا و آلمان در مورد گفتگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین درباره ادامه حضور نظامی روسیه در مرزهای اوکراین گفتگو کرده اند.

آنها بر تعهد خود به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و همچنین بر اهمیت تداوم هماهنگی فراآتلانتیک در زمینه دیپلماسی و بازدارندگی و تقویت جناح شرقی ناتو در صورت تهاجم بیشتر روسیه به اوکراین تاکید کردند.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا نیز امروز با کریستین لامبرشت همتای آلمانی خود در کنار وزرای دفاع ناتو دیدار کرد.

پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزرای دفاع دو کشور نگرانی‌های جدی خود در مورد استقرار نظامی روسیه در اوکراین و اطراف آن را بررسی کرده‌اند.

بر اساس این بیانیه، آنها در نشست وزیران درباره واکنش ناتو به وضعیت و اهمیت تداوم اتحاد ناتو گفتگو کردند.

آستین لامبرشت را به دلیل استقرار سریع نیروهای آلمانی برای تقویت گروه نبرد پیشتاز در لیتوانی و حمایت آلمان از استقرار نیروهای آمریکایی در لیتوانی برای تقویت بازدارندگی و اعتماد به متحدان شرقی ناتو تحسین کرد.

اعلام روسیه مبنی بر خروج برخی از نیروهایش از مرز با اوکراین به عنوان گامی مثبت در جهت کاهش تنش ها، رد ادعاهای مطرح شده در روزها و هفته های اخیر از سوی ایالات متحده و متحدان غربی آن در قالب یک جنگ روانی تمام عیار است. روسیه. .

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، ادامه رفتار تنش‌آمیز، عصبی و آشفته غرب در مورد تهاجم روسیه به اوکراین را شگفت‌آور توصیف کرد.

ایالات متحده و متحدانش در اروپا و ناتو در روزهای اخیر موج عظیمی از شایعات و ادعاهای بی اساس را مبنی بر اینکه روسیه قصد دارد در 15 یا 16 فوریه (امروز) به اوکراین حمله کند، به راه انداخته اند. چیزی که هرگز اتفاق نیفتاد.

روسیه روز گذشته اعلام کرد که در پایان رزمایش برنامه ریزی شده خود تعدادی از نیروهای خود را از مرز با اوکراین به پایگاه های خود باز می گرداند. این امر مورد استقبال برخی کشورها قرار گرفته است، اما واشنگتن همچنان در آستانه تشدید جنگ است و معتقد است که احتمال حمله روسیه به اوکراین وجود دارد.

مسکو بارها اعلام کرده است که قصد حمله نظامی به اوکراین را ندارد و به دنبال تضمین‌های امنیتی است که از توسعه ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا (ناتو) جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید