با قدرت بازگشت یک لیگ بسکتبال شروع کردیم


به گزارش خبرگزاري فارس، اسماعيل نوري روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دليل كم تجربگي عملكرد قابل قبولي داشت و آينده درخشاني در پيش داشت.

وی با اشاره به اینکه این تیم با بازیکنان جوان و بومی استان وارد لیگ یک کشور شد، گفت: تیم خانه بسکتبال ارومیه در گروه G این مسابقات با تیم های «انتخابی 2021»، «نابغه اراک» و خانه بسکتبال تبریز «گروهی است و برگشت آن از 25 تا 27 دی ماه مقر تهران خواهد بود.

رئیس شورای بسکتبال آذربایجان غربی درباره تیم خانه بسکتبال ارومیه گفت: این تیم پس از انجام بازی های دوستانه با تیم های منتخب مهاباد، بوکان و میاندوآب فردا راهی تهران می شود.

نوری حمایت بخش خصوصی از بسکتبال آذربایجان غربی را یکی از مهم ترین اتفاقات مثبت عنوان کرد و گفت: فدراسیون و شروع فعالیت آن و اختصاص سالن ورزشی فردوسی به شورای بسکتبال آذربایجان غربی با استفاده از ماده 27 تا 15 سال یکی از مواردی است. از مهمترین فعالیت های دستورالعمل جدید این بخشنامه که در سال جاری تدوین شد.

نوری ادامه داد: در روزهای اخیر جلسه ای با مسئولان باشگاه آشوری داشتیم تا هر چه بیشتر تعامل و همکاری داشته باشیم و از مهارت های نرم افزاری و سخت افزاری آنها در بسکتبال استفاده کنیم که در اولین گام از دو بازیکن جوان و خوش آتیه آشوری دعوت به عمل آوردیم. حضور در لیگ دسته اول بسکتبال ارومیه را انتخاب و جذب کردیم.

وی با اشاره به اینکه بسکتبال جنوب نسبت به شمال در استان وضعیت بهتری دارد، افزود: تلاش هیئت بسکتبال استان بر این است که این رشته دانشگاهی در تمام شهرستان های استان گسترش یابد.
رئیس شورای بسکتبال آذربایجان غربی به برگزاری برنامه ها و مسابقات مختلف در مناسبت های خاص اشاره کرد و افزود: جام حذفی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: نگاه علمی بسکتبال، بدنسازی حرفه ای برای بازیکنان و برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی برای ارتقای سطح داوری و تمرین از دیگر برنامه های هیئت استان است.
نوری گفت: با وجود اینکه تاکنون تمامی هزینه های بسکتبال استان را توسط شرکت برشانیه تامین کرده ایم، اما از حمایت های معنوی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و تمامی تلاش های ورزشی استان قدردانی می کنیم.

انتهای پیام/این را برای جلد پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید