بخش جدید دیالیز بیمارستان شهید بهشتی نوشهر به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین بهره برداری از این بخش گفت: با بهره برداری از این بخش جدید که دارای 6 تخت کاملا مجهز و مدرن است، تعداد تخت های دیالیز این بیمارستان به 14 تخت افزایش یافت.

دکتر. سیدعباس موسوی با بیان اینکه سرانه تخت های دیالیز در نوشهر قبل از افتتاح این بخش با هشت بیمار در هر تخت بدترین در استان بود که اکنون به کمتر از پنج بیمار در هر تخت رسیده است، افزود: وضعیت سرانه تخت ها. دیالیز مرکز بهداشت مازندران طی سه سال گذشته پیشرفت کرده و به حالت عادی نزدیک می شود.

وی هزینه های راه اندازی و تجهیز بخش جدید دیالیز بیمارستان نوشهر را 2 میلیارد و 300 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این مبالغ از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مازندران تامین شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر لزوم پیشگیری از افزایش بیماران دیالیزی در استان تاکید کرد و افزود: متاسفانه به دلیل شیوع دیابت، فشار خون و عوامل خطر، شاهد افزایش مستمر تعداد بیماران دیالیزی هستیم. بیماران دیالیزی در استان.”

وی همچنین از توسعه امکانات بهداشتی و درمانی در نوشهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: نمایندگان مردم در مجلس و دانشگاه علوم پزشکی مازندران پیگیر راه اندازی دانشکده پزشکی و مرکز ناباروری در نوشهر هستند تا با استفاده مطلوب، رضایت عمومی را افزایش دهند. از این امکانات، بیایید مناطق را ببینیم.

شهرستان نور با جمعیت 139 هزار نفری دارای 68 بیمار دیالیزی واقعی است.

دیدگاهتان را بنویسید