بخش های مراقبت های ویژه آلمان: اوضاع کرونایی تحت کنترل نیست

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، آمار مبتلایان به کرونا در آلمان مرتبا رو به افزایش است و بخش های مراقبت های ویژه در این کشور هم در حال پر شدن است.

"گرنوت مارکس"، رئیس انجمن پزشکان مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان (DIVI) با نگاهی به آمارهای روزافزون کرونایی درباره اوضاع ایجاد شده بسیار ابراز نگرانی کرده و در سخنانی در حضور خبرنگاران گفت: وضعیت کرونایی بسیار نگران کننده است و در حال حاضر تحت کنترل نیست.

وی افزود: تنها آمار مبتلایان به کرونا نیست که دائما افزایش می یابد بلکه منحنی بیماران کرونایی که نیاز به بستری در بخش های مراقبت های ویژه دارند هم روند صعودی داشته و به ندرت انتظار تغییر اوضاع می رود.

انجمن پزشکان مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان امروز ( دوشنبه) گزارش داد که 3675 بیمار کرونایی در کشور تحت مراقبت های ویژه قرار دارند که این رقم بسیار بالایی است. تقریبا حدود 17 درصد تخت های مراقبت های ویژه در آلمان در حال حاضر با بیماران کرونایی اشغال شده است که بسیاری از آن ها واکسینه نشده اند.

مرکل: محدودیت‌های کرونایی در آلمان کافی نیست

مارکس تاکید کرد که اگر اقدامات سیاسی علیه شیوع کرونا به سرعت به آرام شدن اوضاع نیانجامد، حداکثر در ماه دسامبر به اقدامات و محدودیت های بیشتر برای شکستن موج چهارم کرونا نیاز خواهد بود.

وی پیش بینی کرد که به زودی بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه به حداقل 4500 نفر افزایش یابد.

این نهاد مهم بهداشتی در آلمان اعلام کرد که وضعیت در بیمارستان ها به زودی می تواند به شرایط بد زمستان گذشته تبدیل شود به گونه ای که بیمارستان ها در بسیاری مناطق مجبور شوند درمان بیماران دیگر را برای پذیرش بیماران کرونایی به تعویق بیاندازند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز امروز (دوشنبه) در واکنش به تشدید شرایط بحرانی کرونا در این کشور گفت که محدودیتهای کرونایی در این کشور کافی نیست. مرکل اعلام کرد: ما شرایط بسیار دراماتیکی داریم.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 30643 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد که 7036 مورد بیشتر از آمار مبتلایان روزانه در این روز در هفته گذشته بوده است. شاخص مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در عرض یک هفته هم رکورد بالای 386.5 را بدست آورده است. 62 نفر دیگر هم در عرض 24ساعت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید