بدرقه تا بهشت؛ شهید مرزبانی که خرم‌آباد را کربلایی کرد+تصاویر

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، در بیست و ششمین روز ماه محرم شهر خرم‌آباد حال و هوای دیگری به خود گرفت. عطر شهادت در فضای شهر پیچید و مردم خرم‌آباد میزبان پیکر مرزبان شهیدی بودند که دهم شهریور ماه در نوار مرزی بانه حین درگیری با اشرار و متجاوزان مرزی به شهادت رسید و امروز پس از دو روز به زادگاهشان برگشت و بر دوش مردم شهر تشییع شد.

مردم شهر خرم‌آباد امروز با پرپر کردن گل، دود کردن اسپند و باران اشک و ماتم در مراسم تشییع مرزبان شهید رشید سپهوند آمدند تا جلوه‌ای خاص و کم‌ نظیر را به نمایش بگذارند، همه آمده بودند، زن و مرد، پیر و جوان تا با حضور باشکوه خود در مراسم تشییع شهید سپهوند روزی عاشورایی را در دفتر تاریخ حضور آگاهانه خود در پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی ثبت کنند.

پیکر مطهر مرزبان شهید «رشید سپهوند» در خرم‌آباد تشییع شدروایت فرمانده سپاه بیت‌المقدس از ویژگی‌های شهید شاخص کردستان/«شهید امان‌اللهی» اخلاق حسنه داشتپیکر شهید مدافع حرم "محمد نوروزی" در کرج تشییع و به خاک سپرده شد

امروز عطری دل انگیز فضا را پر کرده بود اشک در چشمان همه حلقه بسته بود و مردم از هر قشری آمده‌اند تا طلب شفاعت کنند و بگویند مگر می‌‌توان حماسه و رشادت‌های نیروهای مرزبانی را فراموش کرد. مگر می‌توان فراموش کرد امنیت اتفاقی نیست و امنیت امروزمان را مدیون دلاور مردانی همچون شهید رشید سپهوند هستیم.

مردم امروز آمدند به دشمنان بگویند تاریخ دوباره تکرار نمی‌شود چون جوانان نسل سوم و چهارم گوش به فرمان امام خامنه‌ای هستند و نخواهند گذاشت پای دشمنان قسم خورده به مرزهای ایران برسد.

در ادامه گزارش تصویری این مراسم باشکوه را مشاهده کنید:

عکس از پگاه دالوند

انتهای پیام/645/ ت

source article

دیدگاهتان را بنویسید