بدون همکاری با روسیه، اتحادیه اروپا تضعیف خواهد شدباشگاه خبرنگاران جوان – ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان نسبت به سیل مهاجران اوکراینی هشدار داد و اعلام کرد که سیاست ها و استراتژی های مقامات اتحادیه اروپا شکست خورده و تحریم ها علیه روسیه متوقف شده است.

وی با اشاره به تشدید تنش ها و احتمال حمله نظامی روسیه به اوکراین گفت: ما باید از این امر جلوگیری کنیم. این نه تنها از منظر انسانی، بلکه در جهت منافع مجارستان نیز حائز اهمیت است. به خاطر داشته باشید که در صورت وقوع جنگ، صدها هزار یا شاید میلیون ها مهاجر اوکراینی وارد کشور ما خواهند شد. این وضعیت سیاسی و اقتصادی مجارستان را از مسیر خود خارج خواهد کرد.

وی گفت: ما این حقیقت را پنهان نمی کنیم که سیاست ها و استراتژی مقامات بروکسل شکست خورده و تحریم ها علیه روسیه به بن بست رسیده است. من به این نتیجه رسیده ام که بدون همکاری با روسیه، اتحادیه اروپا ضعیف، غیرفعال و ناکارآمد است. این یک اشتباه استراتژیک است.

اوربان گفت: در سیاست خارجی ما نمی توانیم از اتحادیه اروپا جدا شویم. بنابراین ما باید بحث های بی نتیجه را کنار بگذاریم و یک مدل مجارستانی در این زمینه ایجاد کنیم. ما عضو ناتو و اتحادیه اروپا هستیم. از سوی دیگر روابط اقتصادی و سیاسی متعادلی با روسیه داریم. مجارستان ثابت می کند که این امکان پذیر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید