بررسی اولویت های اجرایی شهرستان سمانه با حضور استاندار چهارمحال و بختیاریغلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری در هفتمین سفر شهرستانی خود به سمانه 14 دی ماه به منظور تشکیل جلسه شورای اداری و برنامه ریزی استان با محوریت موضوعات مختلف شرکت کرد. مشکلات و معضلات این شهر.

سران حاضر در جلسه نه تنها گزارشی از اقدامات انجام شده در شهرستان در سال جاری ارائه کردند، بلکه پیشنهادات خود را برای رفع مشکلات و موانع موجود ارائه کردند.

اجرای پروژه های مسکن در شهرستان سمانه نیازمند تامین 43 هکتار زمین است

مدیر کل صندوق مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در این نشست گفت: برای ساخت واحدهای ثبت شده در طرح های اقدام و نهضت مسکن شهر سمانه به 43 هکتار زمین نیاز است. به زودی شروع خواهد شد.

فرسید ریاحی در طرح نهضت ملی مسکن، دهیاری شهر را 480 واحد اعلام کرد و افزود: این تعداد واحد در مدت چهار سال ساخته می شود.

وی همچنین درباره شاخص پایداری مسکن روستایی در شهرستان سمانه تصریح کرد: با وجود 23 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان، این شاخص به 65 درصد رسیده که حدود 13 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

ریاحی با اشاره به تخصیص 4 میلیارد و 750 میلیون تومان از کل ردیف های اعتباری ملی و استانی 14 برای اجرای این پروژه دولتی در شهرستان سمانه، یادآور شد: از این میزان حدود 62 درصد در سال 1400 و 62 درصد تخصیص یافته است. تاکنون از نظر فیزیکی پیشرفت کرده است.

وی ادامه داد: 115 واحد مسکونی روستایی در سال جاری به عنوان سهمیه شهرستانی تعیین شده است که تاکنون عملیات ساخت 15 واحد به پایان رسیده و مراحل معرفی متقاضیان به بانک های کار و انعقاد قرارداد همچنان ادامه دارد.

مدیر کل صندوق مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری 26 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های بهسازی راه و محیط روستایی و تامین 50 واحد برای اسکان نیازمندان سمانه پیش بینی کرد.

اولین روستای شهرستان سمانه به زودی به خدمات اینترنت FTTH مجهز می شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری به عنوان دیگر سرپرست در این نشست گفت: طرح اینترنت پرسرعت FTTH در روستای مارکده شهرستان سمانه در حال اجراست و به زودی به عنوان اولین روستای این روستا به بهره برداری کامل می رسد. .

مرتضی بلالی با اشاره به اینکه 23 روستای این شهرستان به اینترنت ADSL مجهز هستند، افزود: سمانه تنها شهرستان استان است که تمامی اتصالات اینترنتی در آن مبتنی بر فیبر نوری است.

وی همچنین به معرفی 26 کیلومتر فیبر با اعتباری بیش از 2 میلیارد و 400 میلیون تومان در روستاهای اطراف زاینده رود اشاره کرد و گفت: تامین تجهیزات مربوطه در قالب 15 طرح برای ایجاد اشتغال در روستاها. بررسی شده است.

در این سفر رئیس جمهور، طرح تکمیل زیرساخت های منطقه گردشگری سمانه ارائه می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: در دستور کار این اداره کل امسال اقدامات مختلفی برای توسعه زیرساخت های گردشگری در روستای چلیان و سمانه و همچنین بافت روستای تاریخی در دستور کار قرار گرفت. یاسه‌چای و برخی مکان‌های تاریخی».

مهرداد جوادی همچنین ساخت سرویس های بهداشتی از جمله پل زمان خان را یادآور شد و افزود: از ابتدای امسال 15 پروانه تولید انفرادی و 45 شناسنامه برای صنایع دستی در شهرستان سمانه صادر شده است.

وی از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری در شهرستان سمانه به صدور مجوز تاسیس دو کارگاه صنایع دستی و ورود 16 محل مشاغل خانگی متقاضیان به بانک اشاره کرد و اظهار داشت: سابقه این شهرستان. مرمت و باستان شناسی خواهد شد. و تحقیقات مردم شناسی انجام خواهد شد.

مجوز انشعاب گاز به قرارگاه کمیته امداد امام خمینی(ره) در سمانه صادر می شود

امام خمینی، مدیرکل کمیته امداد (ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کمپ این نهاد در سمانه یکی از مراکز مهم برای برنامه های مختلف مشتریان بوده است، گفت: مجوز انشعاب برای این کمپ صادر نشده است.

جاسم محمدی فارسانی همچنین به کمبود زمین در روستاهای این شهرستان اشاره کرد و افزود: در تمامی 23 روستای سمانه برای تامین زمین برای اسکان مشتریان مشکلات زیادی وجود دارد که لازم است تدابیری در این زمینه اندیشیده شود. .

وی از آمار خانوار این نهاد برای 1600 خانوار در شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: با حمایت کمیته مددکاری امام خمینی(ره) حدود 1770 طرح اشتغال زایی و در 9 ماهه امسال 21 میلیارد تومان در حال فعالیت است.

راه اندازی صنایع تبدیلی در شهرستان سمانه معضل بیکاری را کاهش می دهد

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: شهرستان سمانه با توجه به ظرفیت بالای کشاورزی در نیمه اول سال از استان های همجوار نیروی کار جذب می کند.

حفیظ الله فاضلی به وجود 22 تعاونی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: از این تعداد 5 تعاونی غیرفعال بوده و دو تعاونی مهم نیز به دلیل مشکلات صدور پروانه آب نتوانسته اند به فعالیت خود ادامه دهند و تعطیل شده اند.

وی امکان فعالیت این دو تعاونی را در بهبود اشتغال در بخش کشاورزی در شهرستان سمانه موثر دانست.

مرکز رادیولوژی تا پایان سال به بهره برداری می رسد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به بهره برداری از 2 خانه سالمندان، هفت مرکز جامع سلامت و 19 مرکز بهداشتی درمانی در شهرستان سمانه، گفت: 3 میلیارد تن برای توسعه این شهرستان اختصاص یافته است. خدمات بهداشتی در سال این شهر امسال

ارسلان خالدی فر بر رفع چالش های راه اندازی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در موسسه خیریه سامان با همکاری برخی از عوامل اجرایی تاکید کرد و گفت: خیرین برای احداث مرکز جامع سلامت در روستای مارکده اعلام آمادگی کرده بودند و تلاش خواهد شد. . به زودی ساخته شده است.

وی با اشاره به تهیه هفت طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان سمانه برای این طرح در سفر رئیس جمهور افزود: این طرح ها شامل نوسازی آمبولانس، ایجاد پایگاه اورژانس و احداث مرکز بهداشت و درمان است. “

اجرای طرح جامع گردشگری شهرستان سمانه به مدت پنج سال متوقف شد

رئیس شورای اسلامی شهر سمانه نیز در این نشست گفت: این شهر به عنوان قطب گردشگری چهارمحال و بختیاری شناخته می شود اما تاکنون اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته و موانعی باعث شده تا سرمایه گذاران نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. فعالیت ها.

غلامرضا چلگردی همچنین با یادآوری اینکه تدوین طرح جامع گردشگری این شهرستان از پنج سال گذشته با تأخیر مواجه شده است، تاکید کرد: مسئولان باید بر رفع موانع سرمایه گذاری در گردشگری تمرکز کنند.

وی در ادامه مشکل کم آبی و سرمازدگی باغات شهرستان را از موضوعات کلیدی کشاورزی عنوان کرد و گفت: برای کاهش خسارات سرمازدگی طرح تحقیقاتی انجام شده و نیاز به شرکت توزیع برق و گاز است. .

چلگردی با اشاره به موانع راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی در سمانه گفت: علیرغم اینکه ساختمان مرکز در این شهرستان به عنوان مهمانپذیر استفاده می شود، مسئولان مربوطه درخواست 3000 متر زمین در مرکز شهر را داده اند. درمانگاه را بساز.» بازخورد کارشناسان نیز در این زمینه مورد نیاز است.

99. عدم فعالیت کمیسیون باعث گسترش ساختمان های غیرمجاز در سمانه شده است

دهیار شوراب صغیر سخنگوی روستاهای سمنا در این نشست با بیان اینکه کمیسیون 99 در سمانه بسیار ضعیف است، گفت: گاز در حالت توقف است.

رحیمی با اشاره به اینکه تا زمانی که اثری از عملکرد موثر کمیسیون در شهرستان وجود نداشته باشد، ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: تعریف حریم رودخانه زاینده رود نیز نامشخص است و باعث افزایش تعداد ساختمان های غیرمجاز در سال شده است. . منطقه

وی درباره نحوه کسب درآمد از گردشگری در روستاها توضیح داد: عمده مناطق گردشگری شهرستان خارج از طرح هادی روستا بوده و از نظر قانونی امکان کسب درآمد وجود ندارد که این نیز نیاز به بررسی دارد.

رحیمی از دیگر مشکلات شهر سمانه به نبود سرویس بهداشتی در مسیرهای گردشگری این شهر و پرداخت غرامت به مالکان منطقه خط لوله نفت اشاره کرد.

شهرستان سمانه بر اساس آخرین سرشماری در شمال غرب استان قرار دارد که بیش از 36 هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید