بررسی مسائل منطقه در گفت‌وگوی وزیر خارجه سعودی با همتای عراقی

بین الملل / غرب آسیا

http://fna.ir/5zu29 ۰ بررسی مسائل منطقه در گفت‌وگوی وزیر خارجه سعودی با همتای عراقی

وزیر خارجه عربستان سعودی شامگاه دوشنبه در تماس تلفنی با همتای عراقی خود درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه گفت‌وگو کرد.

بررسی مسائل منطقه در گفت‌وگوی وزیر خارجه سعودی با همتای عراقی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ا‌ی اعلام کرد که «فواد حسین» وزیر خارجه این کشور شامگاه شنبه یک تماس تلفنی از سوی «فیصل بن فرحان» همتای سعودی خود دریافت کرد.

به گزارش موازین نیوز، بر اساس این بیانیه دو طرف ضمن گفت‌وگو در خصوص هماهنگی و رایزنی مستمر در زمینه‌های مختلف به منظور دستیابی به اهداف مشترک و به نفع و مصلحت مردم دو کشور ، بر اهمیت افزایش تلاش در جهت ایجاد افق‌های جدید برای همکاری‌های دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

الصحاف با اشاره به بررسی دیدگاه‌ها و ارزیابی‌ها درباره تحولات کلی مسائل منطقه‌ای مورد اهتمام عراق و عربستان سعودی در گفت‌وگوی تلفنی بن فرحان و حسین افزود: مواجهه با چالش‌های مختلف پیش روی منطقه، پیشبرد راه‌حل‌های صلح‌آمیز برای دستیابی به امنیت و ثبات و پیشرفت روند همکاری برای دستیابی به صلح و توسعه از محورهای این گفت‌وگو بوده است.

بر اساس این بیانیه، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان، از عراق برای میزبانی عربستان سعودی از نمایشگاه بین المللی اکسپو ریاض در سال ۲۰۳۰ درخواست حمایت کرد.

انتهای پیام/.

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید وزیر خارجه عراق وزیر خارجه عربستان سعودی الصحاف مسائل منطقه ای این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • قرداحی: منتظر نتایج مثبت استعفایم هستم

  • ریاض دیدار با ایران در اردن را رد کرد

  • دیدار وزیر دفاع انگلیس با ولی‌عهد سعودی

  • وزیر سعودی:خواهان روابط حسنه با ایرانیم

source

دیدگاهتان را بنویسید