برف برق 60 روستای استان کهگیلویه و بویراحمد را قطع کرد + تصاویر

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، بارش شدید برف و باران در 24 ساعت گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد سبب راه افتادن سیلاب در مناطق گرمسیری و بارش بیش از یک متری برق در مناطق کوهستانی سردسیری شده است.

بارش برف در شهرستان‌های مارگون و دنا سبب قطع ارتباط بیش از 200 روستا شده و همچنین برق 60 روستا با بیش از 300 خانوار را قطع کرده که به دلیل سخت گذر بودن و برف گیر شدن، امکان رفع مشکل در این شرایط وجود ندارد.

نزدیک به 40 درصد از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در مناطق روستایی سکونت دارند و مناطق روستایی این استان اغلب در مناطق صعب‌العبور واقع شده‌اند و همین موضوع سبب شده تا خدمات‌رسانی به این مناطق مستلزم هزینه‌های زیادی برای دولت باشد.

ساکنان روستایی در مناطق سردسیری در فصل‌های سرد و پربارش سال با دردسرهای زیادی از جمله قطعی برق، آب، گاز و مسدود شدن راه‌های ارتباطی روبه‌رو می‌شوند و با اولین بارش سنگین در یکی و دو روز گذشته راه روستایی 200 روستا مسدود و برق 60 روستا نیز قطع شده‌ است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: برق 60 روستای این استان با بیش از 300 خانوار به‌دلیل بارش شدید برق و نبوده جاده دسترسی در بخش زیلایی و دهستان سیلاب و کلوار، شبلیز و دلی گردو قطع شده است.

جمال معتمدی‌زاده میزان بارش برف در برخی مناطق شهرستان مارگون را بیش از 50 سانتی متر عنوان کرد و افزود: امکان دسترسی پرسنل عملیاتی و اتفاقاتی به دلیل نبود جاده مناسب برای برقرسانی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: پنج تیم‌ عملیاتی و اتفاقاتی برای اعزام به روستاهای برف گیر جهت تامین برق آنها در آماده باش کامل هستند و البته به دلیل بارش شدید برف، شبکه‌های برق بسیاری از این روستاها دچار پارگی شده است.

معتمدی‌زاده ادامه داد: سه تیم عملیاتی و اتفاقاتی هم اکنون در شهرستان مارگون و بخش لوداب درحال فعالیت برای تامین برق پایدار روستاها و شهرهای این مناطق بوده و البته بارش‌ها ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برف و باران سبب قطعی برق و مسدود شدن جاده‌های مواصلاتی روستاهای مارگون شده است، افزود: بارش باران و برف سنگین همچنین وزش باد و طوفان در مناطق شبلیز، سیلاب کلوار، دلی گردو و مناطق دیگری از شهرستان مارگون سبب قطع برق تعدادی از این روستا شده است.

راه‌ارتباطی 7 روستای شهرستان اردل به دلیل بارش برف مسدود شدبارش برف راه ارتباطی 29 روستا در شهرستان کوهرنگ را مسدود کردبرف راه ارتباطی 220 روستای استان کهگیلویه و بویراحمد را مسدود کرد

کیومرث حاجی‌زاده ادامه داد: جاده‌های مواصلاتی برخی روستاهای صعب‌العبور در پی بارش برف مسدود شده که با توجه به آماده باش قبلی، ماشین‌آلات راهداری در منطقه شبلیز مشغول بازگشایی جاده‌ها هستند.

وی بیان کرد: ماشین‌آلات جدید تا فردا در مناطق سیلاب کلوار و دلی گردو مشغول بکار می‌شوند و همچنین پنج اکیپ شرکت توزیع برق برای تعویض پایه‌های شکسته و برقراری شبکه برق به منطقه اعزام شدند.

باران , باران , باران ,

انتهای پیام/542/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید