برف و کولاک 20 درصد راه های روستایی آذربایجان شرقی را مسدود کرده استگلمرضا رسول زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 10 هزار و 441 کیلومتر راه روستایی در استان وجود دارد، افزود: تا روز چهارشنبه تمامی راه های روستایی استان تا چهارشنبه هفته گذشته بازگشایی شد اما بارش برف و کولاک مسیر را مسدود کرد. دوباره از این روستاها

وی خاطرنشان کرد: این روستاها بیشتر در مناطق کوهستانی و صعب العبور شهرستان های مرند، هشترود، اهر، ورزکان و چاراویمک قرار دارند.

معاون مدیرکل راهداری و ترافیک جاده ای آذربایجان شرقی گفت: با تلاش راهداران در حال حاضر تمامی محورها، محورها و محورهای فرعی استان باز و تردد در آنها ادامه دارد اما رانندگان زنجیر چرخ و وسایل سفر زمستانی دارند. . در کوهستان.” بله.

رسول زاده ادامه داد: در بارندگی های هفته گذشته بیش از 52 هزار کیلومتر باند از جاده های مختلف استان با استفاده از 23 هزار تن مخلوط ماسه و نمک توسط گروه های راهداری سمپاشی شد.

وی یادآور شد: بیشترین بارش برف در محورهای ارتباطی مرند، اهر، جلفا، هشترود، اتوبان تبریز – زنجان، چاراویمک، شبستر، بستان آباد، کلیبر و سراب انجام شد و 50 نفر از مسافران را در ایستگاه های بازرسی اسکان دادند. .

رسول زاده راه های تحت پوشش اداره کل راهداری و ترافیک جاده ای استان را بیش از 14 هزار کیلومتر اعلام کرد و افزود: مردم و مسافران در زمان بارش برف و در صورت نیاز قبل از تردد از سفرهای غیرضروری خودداری کردند. راه ها و وضعیت آب و هوا از طریق تماس با شماره 141 که به صورت 24 ساعته در دسترس است و با استفاده از اپلیکیشن 141 و سایت www.v1.ir1.ir از وضعیت جوی جاده ها مطلع شوید.

به گزارش ایرنا، سامانه بارشی از شب گذشته جو آذربایجان شرقی را ترک کرده و آسمان این استان تا روز دوشنبه پایداری نسبی خواهد داشت.

آذربایجان شرقی 142 روستا و 2706 آبادی دارد و حدود 145 میلیون و 442 نفر در این روستاها زندگی می کنند.

این استان دارای 235 کیلومتر بزرگراه، 453 کیلومتر بزرگراه، 922 کیلومتر راه اصلی، 2075 کیلومتر راه فرعی و 10441 کیلومتر راه روستایی است.

دیدگاهتان را بنویسید