بروکراسی پرپیچ و خم مانع سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد است

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا لواسانی با بیان این‌که با ایجاد ساز و کارهای مناسب، افرادی که دارای مشروعیت و صلاحیت هستند می توانند در خلق ایده های نو در منطقه آزاد کیش نقش مهمی ایفا کنند، اظهار کرد: تسهیل فرایندها و شفاف سازی ضمن جلوگیری از اسراف و فساد سبب رونق اقتصادی جزیره می شود.

وی افزود: تعداد زیادی از افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش دارند نمی توانند تا آخر مسیر اهداف خود را پیش بینی کنند و دچار مشکلاتی از جمله اقتصادی و ارزی می شوند از این رو باید نسبت به اصلاح فرایندها اقدام کنیم.

وی با بیان این که اصلاح فرایندها یکی از اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد کیش است، تصریح کرد: باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که فرآیند سرمایه گذاری تسهیل شود و سرمایه گذاران با یک بروکراسی ساده وقت و انرژی خود را برای ارتقاء کیفیت و افزایش سرعت فعالیت های خود به کار گیرند.

وی ادامه داد: برخی اوقات برای دریافت مجوزهای کسب و کار و یک تکنولوژی جدید در منطقه آزاد شرایط و روند سختی نسبت به سرزمین اصلی سپری می شود. ایجاد کسب و کار در سرزمین اصلی به مراتب راحت تر از منطقه آزاد است که با اهداف مناطق آزاد منافات دارد. یکی از علت های اصلی ایجاد مشکل در مسیر فعالیت سرمایه گذاران و کار آفرینان بروکراسی پر پیچ و خم در سازمان های منطقه آزاد است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید