برگزاری مراسم گرامیداشت هفته بسیج با حضور وزیر ورزش/ سجادی: پوشیدن پیراهن تیم ملی یک افتخار است

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، به مناسبت هفته بسیج، مراسم گرامیداشتی در وزارت ورزش و جوانان صبح امروز برگزار شد. در این مراسم حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران و دیگر مسئولان حضور داشتند.

سجادی در این مراسم اظهار داشت: من به عنوان عضوی کوچک از جامعه ورزش افتخار می‌کنم که در این جلسه و جمع بسیجیان هستم. تقریباً یک دهه از عمر وزارت ورزش و جوانان می‌گذرد و اینجا باید با روحیه بسیجی عجین باشد. سعی می‌کنیم در تصدی پست‌ها به جامعه بسیج اعتماد شود و از مسئولان نیز خواسته‌ام در جذب افراد به داشتن روحیه بسیجی مورد رعایت قرار بگیرد. درست است که مادیات در برخی جاها دیده می‌شود ولی این روحیه را باید تقویت کنیم که حضور در رقابت‌ها و المپیک و پوشیدن پیراهن تیم ملی یک افتخار است. احترام به پیراهن تیم ملی باید مورد دقت و رعایت قرار بگیرد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: ما تصمیم گرفته‌ایم که نامگذاری اماکن ورزشی مزین به اسامی فرهنگی باشد. چرا ما در مجموعه انقلاب شهدای گمنام نداریم؟ چرا جاده تندرستی اسم ندارد؟ باید نامگذاری‌ها جدی گرفته شود. همچنین باید اعضای بسیج ورزشکاران بیشتر شوند.

سجادی ادامه داد: حضور ما به صورت ملموس و ناملموس باید در ورزش بیشتر شود. می‌توان بخشنامه به فدراسیون‌ها داد، اما باید به آن بخشنامه عمل کرد. همچنین باید تقویت رویدادهای فرهنگی در ورزش بیشتر شود. چقدر خوب است که ضرب زورخانه در مراسم‌ مختلف جایگزین آهنگ‌های غربی شود و البته باید تعادل در این باره رعایت شود.

وی گفت: باید فرهنگ‌سازی در جامعه ورزش صورت بگیرد. حتما بسیج می‌تواند در این باره کمک کند. در حوزه ورزش بانوان موضوع استقلال و خودکفایی مورد تاکید است. هر زمان که نام بسیج مطرح می‌شود، یاد ایثار، خستگی ناپذیری و انقلابی بودن می‌افتیم. بسیج در همه اتفاقات جلو می‌آید و باید قدردان این روحیه باشیم.

پیام تبریک سجادی در پی پیروزی‌های تیم ملی فوتبال

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید