برگزاری نشست در اتحادیه جهانی به نفع کشتی ایران است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمد مصلایی پور رئیس ‘کمیسیون داوران فدراسیون کرواسی و از داوران المپیکی کشورمان به تازگی به عضویت کمیسیون داوران اتحادیه جهانی درآمد. این بود تا اینکه جامعه داوران کشتی ایران پس از مرحوم مهدی خالدی که جایگاه بسیار بالایی در مسابقات جهانی کشتی داشت توانست جایگاه قابل توجهی را در دادگاه کسب کند.

اتحادیه جهانی کشتی در سال 2020 اسامی 13 نفر را که در هیأت داوران حضور خواهند داشت، اعلام کرد و نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی، به زودی جایگاه هر یک از آنها را در یک نشست آنلاین اعلام خواهد کرد. بدین ترتیب در روز دوم مارس (11 مارس) این نشست با حضور لالوویچ و آنتونیو رئیس هیئت داوران اتحادیه جهانی به منظور تعیین جایگاه 13 عضو کمیسیون برگزار می شود.

همچنین اوایل سال 2022 محمد مصلایی پور و نیما صادقی دو داور المپیکی S1 کشورمان به عنوان کمک مربی اتحادیه جهانی کشتی انتخاب شدند که 25 اسفندماه برای شرکت در دوره آزمایشی یک هفته ای به ترکیه سفر می کنند.

محمد مصلایی پور که قضاوت المپیک 2020 توکیو را نیز بر عهده داشت، در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: امسال اولین سالی است که این مقام را کسب می کنیم، در ابتدای کار نباید توقع زیادی داشته باشیم. توانایی اتحادیه جهانی از جایگاه داوری ایران بیشتر آگاه شد. همچنین هیئت داوران بین المللی به نفع کشتی ایران است چرا که اگر صندلی قوی داشته باشیم در روند مبارزات حساس و سرنوشت ساز در عرصه جهانی و المپیک بسیار موثر خواهد بود. در واقع در آن کشتی‌ها به کسی که کشورش جایگاه قوی‌تری در کشتی جهانی دارد، نظر مثبت و امتیاز داده می‌شود.»

وی در خصوص عدم آزادی داوران ایرانی در دو سال گذشته نیز گفت: این امر تنها از طریق مکاتبه بین روابط بین الملل فدراسیون و رئیس اتحادیه صورت گرفته است، خیر. فرصت داده شد.»

به گزارش خبرنگار مهر، مصلایی پور به عنوان رئیس کمیسیون داوری کرواسی کشورمان اخیرا با حضور در منزل کشتی، آخرین قوانین و مقررات داوری را برای فریلنسرها و اتباع خارجی اعزامی به بلغارستان تشریح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید