برگزاری کنفرانس مشترک گردشگری در دستور کار تاجیکستان و ترکیه


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اشرف گلوف» سفیر تاجیکستان با محمد نوری دیدار کرد. ارسویوزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در خصوص موضوعاتی مانند توسعه روابط دوجانبه در حوزه های مورد علاقه، برگزاری کنفرانس مشترک گردشگری گفتگو کرد.

دو طرف همچنین آخرین وضعیت همکاری در کمیسیون مشترک اقتصادی و کمیسیون مشترک گردشگری را بررسی کردند.و دوستت دارم.

در بیانیه مشترک وزارت خارجه تاجیکستان آمده است که کنفرانس مشترک گردشگری در تاریخ 1 ژانویه 2022 برای ارائه اطلاعات مرتبط در مورد تصمیم دولت تاجیکستان مبنی بر لغو روادید برای شهروندان ترکیه ای که از اول ژانویه 2022 وارد تاجیکستان می شوند، برگزار خواهد شد. ok یکی از شهرهای این کشور است. بوقلمون.

گل و نور ارسوی آنها همچنین توافق کردند که اقدامات مشترک دیگری برای توسعه روابط دوجانبه از جمله برگزاری هفته فرهنگی انجام دهند.

ذکر این نکته ضروری است که دوشنبه و آنکارا با ابراز علاقه به توسعه روابط در همه زمینه ها، قصد دارند در سال های آینده مبادلات تجاری خود را تا سقف یک میلیارد دلار افزایش دهند.

در طول ماه ژانویه به نوامبر تجارت دوجانبه میان تاجیکستان و ترکیه در سال گذشته به 354 میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21.1 درصد افزایش داشت. از این میزان، 212 میلیون دلار مربوط به صادرات کالا از تاجیکستان به ترکیه و 142 میلیون دلار به واردات کالا از ترکیه به تاجیکستان است.

ترکیه یکی از معدود کشورهایی است که تاجیکستان در روابط تجاری خود با آن تراز مثبتی دارد.

پایان پیام/.این را برای صفحه جلد پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید