بریتانیا: جنگ در اوکراین وارد مرحله جدید و متفاوتی شده است


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری فارس، «لیز تراس» وزیر امور خارجه انگلیس روز پنجشنبه گفت درگیری در اوکراین وارد مرحله جدید و متفاوتی شده است.

به گزارش وب سایت بی بی سی تراس، وی گفت که درگیری در اوکراین اکنون وارد مرحله جدید و متفاوتی شده و “تهاجم روسیه متمرکزتر شده است”.

این مقام انگلیسی پس از نشست وزرای خارجه ناتو گفت: هدف انگلیس هنوز مشخص است، پوتین باید در اوکراین شکست بخورد. پوتین تاکتیک خود را تغییر داد، اما نیت خود را تغییر نداد. او می خواهد کل اوکراین را بدست آورد.

تراس دیروز (چهارشنبه) در بدو ورود به بروکسل گفت که مخالفت با نیاز فرانسه به حفظ روابط با روسیه «به دوران تعامل با روسیه پایان داده است».

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در این نشست گفت: «من از متفقین خواستم تا سیستم‌های مختلفی از جمله سلاح‌های سبک و همچنین سلاح‌های سنگین‌تر را ارائه کنند». [از اوکراین] “حمایت بیشتری داشته باشید.”

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین که در این نشست حضور داشت، گفت: دستور کار من بسیار ساده است، سلاح، سلاح و تسلیحات.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه پس از نشست وزرای خارجه ناتو گفت: «ما به دنبال این هستیم که چه سلاح های جدیدی می توانیم به اوکراین بفرستیم.

وی گفت: «ایالات متحده اجازه نخواهد داد هیچ چیزی مانع ارسال سلاح به اوکراین شود.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید