بسیج اساتید از نوآوری‌های نخبگان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای سمنان حمایت می‌کند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، وحید آرایی در بازدید از اندیشکده و نمایشگاه دائمی دستاوردهای دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان با اشاره به عملکرد قابل تقدیر اساتید بسیجی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان از حیث نوآوری‌های مورد نیاز حوزه صنعت اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به لحاظ اشتغال‌زایی جزو استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

وی بر ایجاد بسترهای لازم برای حمایت از ابتکارات و اقدامات دانشگاهیان تأکید کرد و گفت: ارتباط حداکثری با صنعت باید برقرار شود و تا زمینه‌های رشد و بالندگی در حوزه علم و فناوری توأمان با اقتصاد فراهم شود.

مسئله محوری و حل مشکلات کشور را از جمله مهم‌ترین اولویت‌ها و رویکردهای سازمان بسیج اساتید عنوان کرد و عملکرد سازمان بسیج اساتید استان سمنان را در این راستا خوب ارزیابی کرد.

معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور تصریح کرد: اقدامات و ابتکارات دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان مورد حمایت مجموعه سازمان بسیج مستضعفین و سازمان بسیج اساتید کشور قرار خواهد گرفت.

آرایی با تأکید بر حل مشکلات و موانع موجود در حوزه انجام فعالیت‌های مختلف دانشگاهی به‌ویژه در حوزه پژوهش و فناوری گفت: احصای مسائل مشکلات کشور در سطح ملی و استانی باید به‌صورت ویژه‌ای مورد توجه اساتید دانشگاهی و دانشجویان در مراکز دانشگاهی مختلف باشد.

وی تأکید کرد: پس از احصا و شناسایی مشکلات باید با تدابیر عملی در راستای رفع آن با استفاده از ظرفیت و پتانسیل‌های مختلف اعم از نخبگان دانشجویی، اساتید دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی تلاش شود.

حمایت صندوق نوآوری از برگزیدگان جشنواره فن‌آفرینی شیخ بهاییمشهد میزبان "اجلاس شهرداری‌های کشورهای مسلمان" می‌شود/ ایجاد "دومین کارخانه نوآوری" در حاشیه‌شهرنهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری "ربع رشیدی" در تبریز به کار خود پایان داد

به گزارش تسنیم، نمایشگاه دائمی دستاوردهای دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان با هدف معرفی و شناساندن توانمندی‌های دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای و ارتقای حس اعتماد و خودباوری برپا شده است.

انتهای پیام/363/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید