بسیج سازندگی 720پروژه عمرانی کوچک و متوسط در استان مرکزی اجرا کرد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک،به نقل از روابط عمومی بسیج سازندگی استان مرکزی؛ امید محترمی ظهر امروز در مراسم بهره برداری از پروژه‌های آب‌رسانی با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی اظهار داشت: اجرای طرح‌های با محوریت آب کشاورزی در مناطق محروم و کم‌آب با هدف کمک به اشتغال‌زایی، بالابردن سطح زیرکشت و جلوگیری از هدررفت منابع آب از سوی جهادگران بسیج سازندگی در قالب ایجاداستخرهای ذخیره آب و لایروبی قنوات، خطوط انتقال آب، کانال‌های کشاورزی در دستور کار قرار گرفت که در 1.5 سال اخیر در زمینه بهبود راندمان انتقال آب مزارع بیش از 42 کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی صورت گرفت.

وی افزود: در زمینه تامین منابع آبی پایدار بیش از بیست و هشت کیلومتر کول‌گذاری، لایروبی قنوات و مرمت و در زمینه ارتقا راندمان ذخیره مخازن در مجموع ظرفیت سی و چهار هزار متر مکعب استخر ذخیر آب کشاورزی با مشارکت گروه های جهادی محله محور پایگاه های بسیج در روستاها اجرا شده است.

مسئولی بسیج سازندگی استان مرکزی خاطرنشان کرد: اجرای همین پروژه ها سبب شده با افزایش سطح زیر کشت کشاورزی، ارتقا کیفیت محصولات تولیدی در مناطق محروم، به حفظ و حراست از منابع آب کشاورزی برنامه ریزی لازم صورت گرفته که یکی از نقاط اوج پروژه های اجرا شده توسط بسیج سازندگی استان مرکزی نقش آفرینی اساسی مردم در پروژه ها است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با اشاره به احداث خانه محرومان در استان مرکزی گفت: در موضوع احداث مسکن محرومان بسیج سازندگی استان مرکزی در دو سال گذشته تعداد ششصد واحد مسکن محرومان توسط گروه های جهادی آماده و تحویل خانواده های محروم شده که علاوه بر ارتقاء کیفی شیوه اجرای پروژه های عمرانی در مجموع به میزان 37 هزار مترمربع فضای ساختمانی احداثی و مساحت کل منازل در دورترین روستا با پراکندگی بالا و گاهی در مسیرهای با تردد بسیار دشوار صورت گرفته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی: بسته کامل پیشنهادی برای مردمی کردن امور در بسیج به دولت ارائه شدرئیس سازمان بسیج سازندگی: 100 هزار مسکن محرومان توسط بسیج احداث می‌شودبا حضور رئیس بسیج سازندگی؛ 130 کارگاه اشتغال‌زایی در استان خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

محترمی تصریح کرد: 24 هزار نیروی جهادگر بسیجی در قالب هزار و 250 گروه جهادی با تخصص های مختلف در قالب گروه های فنی در سطح استان مرکزی سازماندهی شده و ارائه خدمت می‌کنند که امروز شاهد حضور گروه‌های جهادی استان از حضور در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌ها تا کفن و دفن اموات و کمک مومنانه و نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی و ساخت منازل محرومان و… را شاهدیم که با ارائه دوره های مهارتی و تخصصی لازم به گروه های جهادی شاهد عمیق شدن ارائه خدمات و کاربردی شدن آنها هستیم.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با اشاره به اشتغال‌آفرینی مجموعه بسیج سازندگی گفت: در زمینه ایجاد اشتغال بسیج سازندگی استان مرکزی موفق شده است با استفاده از ترکیب توامان سه ظرفیت صندوق های قرض الحسنه، آموزش و توانمند سازی و ارائه تسهیلات قرض الحسنه زمینه را برای ایجاد اشتغال 950 نفر در یک سال گذشته ایجاد فرصت شغلی کرد.

محترمی عنوان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال شاهد شکل گیری حداقل 1500 فرصت شغلی در استان مرکزی خواهیم بود. در قالب 680 صندوق های قرض الحسنه و 50 تعاونی بیش از 28 هزار نفر از جمعیت استان مرکزی در ساختار و سازمانی مشخص سازماندهی شده اند که همین امر بستری مطمئن و قابل قبول برای جریان سازی اجتماعی و حرکت در بستر مسئله محوری و تحقق اقتصادمقاومتی محسوب می شود.

وی افزود: بسیج شگفت انگیزترین آرمان ملت ایران است که تولد آن در دل حوادث رقم خورد و در دل حوادث قوی شد. بسیج سازندگی در مواجهه با بحران ها و صحنه های مختلف خدمت رشد کرد و به بالندگی رسیده است و امروز جهادگران به عنوان خروجی این حرکت عظیم در قالب نیروهای شجاع، موثر، عاشق سختی، خطرپذیر و توسعه دهنده تفکر انقلاب در حال حرکت هستند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خاطرنشان کرد: جهادگران مجاهد به عنوان نیروهای بی انتها و نامحدود و بسیج سازندگی به عنوان سازمانی از جنس بی نهایت در حال حرکت به سمت ایجاد بستر حاکمیت مستضعفان هستند و بسیج سازندگی برآیندی از اراده نیروهای انقلاب برای حل مشکلات است و بسیج سازندگی استان مرکزی در 1.5 سال گذشته با اجرای 720 پروژه عمرانی کوچک و متوسط به ارزش 90 میلیارد تومان نقش اساسی در حل مشکلات مردم در مناطق محروم داشته است.

انتهای پیام/711/

source article

دیدگاهتان را بنویسید