بعد از 10 ماه؛ “ژایباس” هنوز آماده بازی نیستبه گزارش خبرنگار تلویزیون ایرنا، این سریال رعد و برق ساخته شده است بهروز افخمی این سریال قرار بود برای 1400 مناسب باشد. برای ماه رمضان و بعد از پخش قسمت 5 شبکه 5 رها شد. نکته اصلی این است که اکنون با نزدیک شدن به ماه رمضان سال 1401، این سریال هنوز آماده پخش نیست.

داود هاشمی شرکت تولید کننده رعد و برق وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر در مرحله تدوین این سریال و جلوه های ویژه هستیم. 15 سری از این سریال آماده شده و در حال آماده سازی 15 سری دیگر هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این سریال از شبکه پنجم پخش می شود؟ وی گفت: سیمافیلم باید تصمیم بگیرد که سریال از کدام شبکه پخش شود. طبق گفته آقا امکان پذیر است افخمیس از شبکه دیگری پخش می شود. کارگردان سریال نگران کیفیت کار است. زیرا او تمام تصاویر را با کیفیت «فورک» (4k) ساخته و هیچ شبکه ای نمی تواند «فورک» (4k) را بازتولید کند. اما ما به دنبال شبکه ای هستیم که بتواند سریال های باکیفیتی ارائه دهد Full HD یا HD با بهترین کیفیت بازی کنید. پخش سریال با کیفیت بالا پروژه پسند است. باید ببینیم دوستان سیما فیلم و سیما چه تصمیمی گرفته اند. ما به تصمیم دوستان بستگی داریم.

هاشمی با بیان اینکه هرگز نباید کیفیت را فدای پخش اینترنتی کنیم، افزود: این برنامه را برای سفارش تلویزیون و تحویل آن به تلویزیون ساختیم. طبیعتا آقای افخمی نگران نحوه پخش سریال است. چون در کارش سخت کار می کرد.

می تواند در 45 روز آماده شود

وی در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از زمان اتمام تولید چیست؟ وی گفت: تلاش می کنیم هر سه روز یک بار بخشی از سریال را به پایان برسانیم و 15 قسمت باقی مانده را در 45 روز آینده به پایان برسانیم. ما زمان پخش نداریم. با این حال، تلویزیون می تواند از ماه مارس پخش خود را آغاز کند.

از تهیه کننده جویا شدیم که چرا یک مجموعه تلویزیونی ساخته نشده را وارد خط هوایی کرده است که او پاسخ داد: برای ساخت این سریال در صحنه جلوه های ویژه با مشکل مواجه شدیم. تاکنون سریالی با فرمت فورکی ساخته نشده است. من و آقای افخمی فکر نمی کردیم که حجم جلوه های ویژه رعد و برق اینقدر وقت و زیاد بگیرد. چندین بار کپی کردیم و اصلاح رنگ و گرفتن خروجی طول کشید. کیفیت بالای تصاویر به کارگردان این امکان را می داد که باز باشد و بزرگنمایی و بزرگنمایی کند. با این حال، این اتفاق بلافاصله برای ماموران رخ داد.

وی افزود: اگر سریال به عنوان کنداکتور ماه رمضان 1400 نمایش داده می شد با چند روز تاخیر آماده آماده سازی آن بودیم. در این صورت تولید عجله می‌کرد و برخی جلوه‌های ویژه باید به تعویق بیفتد یا کوتاه شود. حالا که زمان پخش مشخص نیست، آقای افخمی با حوصله کار کرد و نظر ایشان راضی شد. نگرانی بهروز افخمی فنی است. او دوست دارد سریالش از شبکه هایی پخش شود که از کیفیت آن حمایت می کنند. اگر تلویزیون این شرایط را فراهم کند به نفع خودش است. چون سریال با کیفیت پخش می شود. چرا باید سریال را در یک شبکه بی کیفیت پخش کنیم؟ آقای افخمی ابراز نگرانی کرده است که به نظر من درست است.

هاشمی در پاسخ به ادعای یکی از عوامل سیمافیلم مبنی بر واگذاری ساخت سریال به شبکه پنج؟ وی توضیح داد که تمامی سریال ها به سفارش سیمافیلم ساخته شده است. شاید شبکه در حال نظارت بر تولید سریال باشد. اما طرف حساب قرارداد ما سیمافیلم است. قرارداد ما با کارگردان سیما فیلم است. دوستان ما از طریق کانال 5 در طول پروژه از ما حمایت کردند. چرا رعد و برق سریال سنگین و خسته کننده است و دوستان در زمان پخش سریال آن را می بینند.

به گزارش ایرنا، فروردین ماه امسال روابط عمومی شبکه پنج سیما در گزارش مخاطبان سریال رعد و برق وی با عذرخواهی نوشت: شب گذشته سریال رعد و برق ماه رمضان به دلایل فنی به تلویزیون نرسید و شبکه پنج سیما از این بابت از مخاطبان موبایلی، ثابت و محترم خود عذرخواهی می کند. اما این شکست تنها به شب دوم خلاصه نشد و سایر قسمت ها به روی آنتن نرسید.

حتی اگر در خوشبینانه ترین حالت قبل از سریال در ماه مارس رعد و برق روی آنتن می رود اما حدود دو سال و ده ماه از داستان اصلی آن می گذرد. سیل ویرانگر جنوب و غرب ایران در سال 1377 در ابتدا، اکنون به یک مشکل قدیمی تبدیل شده است.

پس از عدم ورود سریال اعلام شد رعد و برق سوالات بی پاسخ زیادی برای مردم وجود داشت. سوال کلیدی این است که چرا مدیران سیموس بر روند تولید سریال نظارت نکردند تا به موقع روی آنتن برود؟ چرا حدود ده ماه است که هنوز تکلیف این سریال مشخص نشده است؟

دیدگاهتان را بنویسید