بهاء حریری به تدریج جای برادرش را می‌گیرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های لبنانی خبر دادند، جریان المستقبل لبنان در حال فروپاشی است از اینرو برای جلوگیری از وقوع چنین امری تلاش می‌شود تا به هر نحو ممکن سعد حریری از رهبری آن کنار گذارده شده و یک حریری دیگر جانشین وی شود.

روزنامه العرب هم در گزارشی در این رابطه فاش کرد، پروسه کنار گذاشته شدن سعد حریری از رهبری جریان المستقبل کلید خورده و قرار است همزمان با آغاز انتخابات مجلس لبنان اجرایی شود.

در این بین دو نام برای جانشینی او بر سر زبان‌ها افتاده است، یکی بهیه الحریری (عمه سعد حریری) و دیگری برادرش بهاء است که ظاهرا شانس دومی بیشتر به نظر می‌رسد.

رسانه‌های لبنانی اعلام کردند بهاء الحریری از هم‌اکنون دستور اجاره بیلبودرهای بزرگی را در شهرهای مختلف لبنان داده و در این رابطه با یکی از شرکت‌های فعال در زمینه تبلیغات هم قرارداد امضا کرده است.

این اقدامات در حالی صورت می‌پذیرند که وی در آخرین گفتگوی رسانه‌ای اش اعلام کرده بود، هنوز تصمیم نهایی خود را برای نامزدی در انتخابات یا حمایت از یک یا چند چهره سیاسی نگرفته است.

با این حال ظاهرا در سایه ناامیدی کامل سعودی‌ها از علمکرد برادرش سعد، او مهم‌‌ترین گزینه برای ورود به عرصه انتخابات به نظر می‌رسد، گرچه مصطفی علوش جانشین رئیس جریان المستقبل تمامی این گمانه زنی‌ها را رد می‌کند، همان طور که سعد حریری وجود هر نوع اختلاف با عربستان را از پایه و اساس تکذیب می‌نماید.

اعتراضات لبنانی‌ها پس از انصراف سعد الحریری از تشکیل کابینهبلینکن: انصراف سعد الحریری از تشکیل کابینه، اتفاقی تأسف‌بار استلبنان| انصراف سعد الحریری از تشکیل کابینه

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید