بهره برداری از 60 کیلومتر راه در استانداری کردستانباشگاه خبرنگاران جوان سنندج – عرفان مرادی گفت: تدوین سیاست‌های تامین، توسعه، نگهداری و بهبود شرایط برای داشتن راه‌های مناسب از وظایف راه و شهرسازی است و در پروژه‌های ساخت و بهسازی راه‌های نقاط مختلف استان در حال اجراست.

مدیرعامل اداره راه و شهرسازی کردستان گفت: راهسازی در کردستان شرایط خاص خود را دارد، کوهستانی بودن و ناهمواری استان، هزینه راهسازی و زمان بهره برداری از پروژه نسبت به کل کشور چندین برابر شده است.

وی افزود: با تلاش و کوشش همه جانبه راهسازی در چند سال گذشته و امسال در راستای بهبود حمل و نقل جاده ای، شرایط حمل و نقل استان بهبود یافته و به حد متوسط ​​تمام مناطق کشور رسیده است. او گفت.

مرادی گفت: کریدورهای بزرگراهی غرب کشور، گردنه چهارخطه صلوات آباد، محورهای چهارخطه بیجار – دیواندره، سقز – بانه، بیجار – زنجان و ارتقاء راههای استان در سایر محورها مانند سنندج. مریوان، کامیاران – مریوان یکی از پروژه هایی است که در استان پیشرفت مناسبی داشته و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

رئیس سازمان راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه در سال جاری حدود 60 کیلومتر راه اصلی و بزرگراه با اعتباری بالغ بر 750 میلیارد تن به بهره برداری رسیده است، گفت: در حال حاضر بیش از 254 کیلومتر راه با احتساب راه های اصلی وجود دارد. و بزرگراه های استان در حال ساخت است.

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید