به هم ریختگی بازار برنج میراث دولت گذشته/پیشنهاد برای تنظیم بازار اعلام شد

اقتصادی / کشاورزی و امور دام

http://fna.ir/46os4 ۰ به هم ریختگی بازار برنج میراث دولت گذشته/پیشنهاد برای تنظیم بازار اعلام شد

رئیس انجمن وارد کنندگان برنج با ارسال نامه به مسئول هماهنگی تیم اقتصادی دولت، به هم ریختگی بازار برنج را میراث دولت قبل دانست و پیشنهاداتی برای تنظیم بازار این محصول ارائه کرد.

به هم ریختگی بازار برنج میراث دولت گذشته/پیشنهاد برای تنظیم بازار اعلام شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن وارد کنندگان برنج، عباس توکلی رئیس انجمن با ارسال نامه به معاون اول رئیس جمهور و مسئول هماهنگی تیم اقتصادی دولت، به هم ریختگی بازار برنج را میراث دولت قبل دانست و پیشنهاداتی برای تنظیم بازار این محصول ارائه کرد.

متن این نامه به شرح زیر است: درپی به هم ریختگی تنظیم بازار محصولات کشاورزی به ارث رسیده از قبل در خصوص افزایش قیمت برنج ایرانی و شائبه کمبود و گرانی برنج خارجی تأمین دومین کالای استراتژیک کشور علی رغم ارائه تجزیه و تحلیل بازار از نگاه بخش خصوصی و پیشنهاد عملی به مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم ، بحران ادامه دارد.

مراتب طی نامه شماره 7089/00 ب/الف مورخ 15/06/1400 تصویر پیوست به مقام عالی وزارت جهاد تقدیم شد.

در ادامه آمده است: در نامه مذکور به موضوع ورود دولت با توزیع یکصد هزارتن برنج خارجی از محل ذخیره احتیاطی کشور در دوره ممنوعیت فصلی واردات برنج وآثار منفی آن و همچنین بی تأثیر بودن آن در کنترل افزایش قیمت های برنج پرداخته شد.
با ارجاع نامه به شرکت محترم مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران و پاسخ آنان طی نامه شماره 78548/2 مورخ 23/06/1400( تصویر پیوست ) سیاست یک بام و دو هوا را وظیفه حاکمیتی تعبیر کرده و خود را محق می داند از این فرصت که تهدید برای کشور است استفاده کرده و برنج های خود را در شرایط انحصاری به فروش برساند و بلافاصله برای جایگزین کردن هزاران تن در بازار جهانی حضور یابد ؟!!

در ادامه نامه تاکید شده است: بخش خصوصی با حضور در تأمین امنیت غذایی کشور، با ذکر واقعیت ها و عواقب آن که یکبار قبلاً نیز به مسئولان وقت ارائه شد و عدم اجرای آن وضعیت امروز را به وجود آورده مجدداً عرض می نماید با کاهش دوره ممنوعیت فصلی برنج به دو ماه و اجازه شروع واردات از اول مهرماه ، ضمن رفع شائبه کمبود و گرانی برنج خارجی، با ایجاد جو روانی که مستمر خواهد بود قیمت برنج ایرانی تعدیل می‌شود.

انتهای پیام/ب

برنج تنظیم بازار افزایش قیمت چند پیشنهاد

اخبار مرتبط

  • دعوای آماری برنج بین کشاورز و وارداتچی

source

دیدگاهتان را بنویسید