بیانیه وزارت دفاع روسیه درباره رزمایش مشترک ایران و چین/ آزادسازی 4 میلیون بشکه نفت ایران در ژانگ یانگ چین


وزارت دفاع روسیه از رزمایش مشترک ایران و چین خبر داد/ پرتاب 4 میلیون بشکه نفت ایران در ژانگ یانگ چین/ استقرار تیم ویژه نظامی بریتانیا در اوکراین برای مقابله با روسیه/ بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در افغانستان

کیوسک بین المللی شاینبیانیه وزارت دفاع روسیه درباره رزمایش مشترک ایران و چین، تخلیه چهار میلیون بشکه نفت ایران در شهر ژانگ یانگ چین، استقرار نیروهای ویژه انگلیس در اوکراین برای مقابله با روسیه، بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در افغانستان. و آمادگی نیروهای عراقی یکی از مهمترین اخبار و رویدادهای بین المللی در 24 ساعت گذشته است.

بیانیه وزارت دفاع روسیه درباره رزمایش مشترک با ایران و چین

وزارت دفاع روسیه روز جمعه از برگزاری رزمایش مشترک با ایران و چین در شمال اقیانوس هند خبر داد.

به گزارش وب سایت اینترفاکس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که 14 کشتی جنگی و بشردوستانه روسیه از سه ناوگان مختلف در این رزمایش مشترک شرکت دارند.

در این بیانیه آمده است که رزمناو موشکی واریاگ، ناو جنگی ضد زیردریایی آدمیرال تریبیوتز و نفتکش بوریس باتوما ناوگان روسیه در اقیانوس آرام در این رزمایش حضور داشتند.

وزارت دفاع روسیه افزود: در این رزمایش که با هدف مبارزه با دزدی دریایی و انجام عملیات امداد و نجات انجام می شود، «ناوهای جنگی روسیه و نیروی دریایی ایران و چین، حملات توپخانه ای به اهداف دریایی، مانورهای تاکتیکی مشترک و عملیات جستجو» آن را نجات دادند.

وزارت دفاع روسیه از رزمایش مشترک با ایران و چین خبر داد / پرتاب 4 میلیون بشکه نفت ایران در ژانگ یانگ چین / استقرار تیم نیروهای ویژه انگلیس در اوکراین برای مقابله با روسیه / بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در افغانستان

در این بیانیه آمده است که در رزمایش مشترک روسیه، ایران و چین، عملیات امداد و نجات در کشتی توقیف شده توسط دزدان دریایی با موفقیت انجام شد.

وزارت دفاع روسیه نوشت که پس از این رزمایش، ناوگان اقیانوس آرام به فعالیت های خود که شامل ورود به دریای مدیترانه می شود، ادامه خواهد داد. این ناوگان به رزمایش دیگری در دریای مدیترانه، ناوگان شمالی و ناوگان بالتیک روسیه خواهد پیوست.

رزمایش ترکیبی کمربند ایمنی نیروی دریایی 2022 با حضور یگان های سطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش، سپاه و یگان های دریایی چین و روسیه با شعار «با هم برای صلح و امنیت» در مساحتی به وسعت 17 هزار کیلومتر مربع. صبح در شمال اقیانوس هند آغاز شد.

۴ میلیون بشکه نفت ایران را در ژانگجیانگ چین فشار دهید

گمرک چین برای اولین بار واردات نفت خام ایران را در سال گذشته با وجود تمدید تحریم ها به طور رسمی اعلام کرد.

طبق اعلام اداره کل گمرک چین در ماه دسامبر 260 هزار و 312 تن نفت خام از ایران خریداری کرده است.

یک منبع آگاه با این محموله به رویترز گفت که این محموله در اواخر دسامبر به یک ذخیره دولتی در Zhangjiang ارسال شد.

پیش از این نیز گزارش هایی مبنی بر واردات نفت خام از ایران منتشر شده بود، اما در سکوت انجام شد. تیلاک دوشی، مدیر اجرایی دوشی در سنگاپور گفت: «اکنون فکر می‌کنم چینی‌ها آشکارا به دنبال واکنش آمریکا هستند.

وزارت دفاع روسیه از رزمایش مشترک ایران و چین خبر داد/ پرتاب 4 میلیون بشکه نفت ایران در ژانگ یانگ چین/ استقرار تیم ویژه نظامی بریتانیا در اوکراین برای مقابله با روسیه/ بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در افغانستان

یک مقام ارشد وزارت نفت ایران نیز به رویترز گفت که تهران علنا ​​اعلام کرده است که صادرات نفت این کشور به شدت افزایش یافته است.

ایران گفته است به دلیل تحریم‌های آمریکا نمی‌گوییم نفت به کدام کشورها صادر می‌شود، اما چین یکی از کشورهایی است که نفت ایران را می‌خرد و این نشان می‌دهد که تحریم‌ها بی‌اثر بوده است.

یکی دیگر از مقامات ایرانی به رویترز گفت: «سیاست ما بهبود تجارت خود از جمله نفت با کشورهای غیر غربی است.

استقرار یک تیم ویژه نظامی بریتانیا در اوکراین برای مقابله با روسیه

رسانه های انگلیسی امروز (جمعه) از ورود 30 نیروی ویژه به اوکراین خبر دادند.

به گزارش اسکای نیوز، گروهی متشکل از 30 سرباز نخبه بریتانیایی برای آموزش تسلیحات جدید ضد تانک که لندن به کی یف اهدا می کند، وارد کیف شده اند.

به گزارش سایت ریانووستی، در سایت رسمی وزارت دفاع انگلیس آمده است که تیپ عملیات ویژه ارتش متشکل از چهار کماندوی گردان است.

بر اساس برنامه های وزارت و ارتش بریتانیا، این یگان ها “به طور مستمر با متحدان و شرکای خود در سراسر جهان در ارتباط هستند و هر جا که تهدید می شود با دشمنان مبارزه می کنند.وزارت دفاع روسیه از رزمایش مشترک با ایران و چین خبر داد / پرتاب 4 میلیون بشکه نفت ایران در ژانگ یانگ چین / استقرار تیم نیروهای ویژه انگلیس در اوکراین برای مقابله با روسیه / بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در افغانستان«آنها برای بریتانیا و منافع آن حضور خواهند داشت.

علاوه بر این، پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد که واحدهای تیپ عملیات ویژه ارتش بر همکاری با نیروهای ویژه متفقین در لندن “برای مقابله با تهدید ناشی از سازمان های افراطی خشونت آمیز” متمرکز شده اند.

پیشتر جیمز هیپی، معاون وزیر دفاع بریتانیا گفته بود که بریتانیا چندین هزار موشک سبک ضد تانک به اوکراین ارسال کرده است.

بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در افغانستان

عبدالکهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه طالبان گفت که اتحادیه اروپا رسما سفارت خود را افتتاح کرده و در کابل حضور دائمی خواهد داشت.

بالکی در توییتی نوشت: پس از دیدارهای بعدی و تفاهم دوجانبه با نمایندگان اتحادیه اروپا، اتحادیه رسما سفارت خود را در افغانستان افتتاح کرد و فعالیت خود را آغاز کرد. این اتحادیه در کابل حضور دائمی خواهد داشت.

وی افزود: اتحادیه اروپا علاوه بر 220 میلیون یورو کمک های بشردوستانه، 268 میلیون یورو دیگر به افغانستان کمک کرده و بخشی از معاش معلمان را کنار گذاشته است که از آن استقبال می کنیم.

هیچ کشوری طالبان را که در ماه اوت سال گذشته به قدرت رسیدند، رسماً به رسمیت نشناخته است و اوایل این هفته، نخست وزیر طالبان از کشورهای مسلمان خواست تا در به رسمیت شناختن طالبان پیشگام شوند.

در سپتامبر گذشته، اتحادیه اروپا پنج معیار را برای تعامل با دولت طالبان معرفی کرد، از جمله احترام به حقوق بشر – به ویژه حقوق زنان و دختران – و تشکیل یک دولت فراگیر که نماینده همه اعضای جامعه افغانستان باشد.

نیروهای ارتش عراق اعلام آمادگی کردند

پایگاه خبری «ارم نیوز» امارات متحده عربی به نقل از نیروهای امنیتی عراق گزارش داد که در پی فرار زندانیان داعش از زندان گجران در شهر الحسکه سوریه و حمله تروریستی بامداد امروز به نیروهای امنیتی عراق، این نیروها در حالت آماده باش هستند. آنها با سوریه تشدید شدند.

سرلشکر جبار الطایی فرمانده عملیات غرب نینوا گفت: با آمادگی نیروهای امنیتی عراق برای جلوگیری از نفوذ تروریست ها از سوریه به داخل کشور، امنیت کامل در منطقه مرزی برقرار شده است.

وی تاکید کرد که با همکاری همه جانبه شهروندان ساکن در این مناطق، نیروهای امنیتی عراق توانایی و آمادگی کامل برای دفع هرگونه نفوذ به داخل کشور را دارند.

وزارت دفاع روسیه از رزمایش مشترک ایران و چین خبر داد/ پرتاب 4 میلیون بشکه نفت ایران در ژانگ یانگ چین/ استقرار تیم ویژه نظامی بریتانیا در اوکراین برای مقابله با روسیه/ بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در افغانستان

فرمانده عملیات غرب نینوا با بیان اینکه مرزهای این استان با سوریه پایدار است و تدابیر حفاظتی در کل مرز اجرا شده است، گفت: امنیت مرزهای استان نینوا به وسعت حدود 266 کیلومتر است. از امروز به طور کامل تشدید می شود.

خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، امروز گزارش داد که تعدادی از تروریست های داعش از دومین زندان الصنعیه تحت کنترل شبه نظامیان کرد سوری موسوم به «قساد» در الحکسه فرار کردند.

صنعا دیروز (پنجشنبه) اعلام کرد که دو خودروی بمب گذاری شده پشت سر هم پس از اصابت به درهای زندان دوم الصنیه در الحسکه و به دنبال آن تیراندازی شدید در زندان منفجر شدند و تروریست های داعش سعی کردند از زندان فرار کنند.

خبرگزاری سوریه افزود: جنگنده های اشغالگران آمریکایی به شدت در آسمان الحسکه و در ارتفاع کم بر فراز زندان الصنیه پرواز کردند و چراغ پرتاب کردند.

در همین راستا، دیده بان حقوق بشر سوریه امروز (جمعه) از فرار بیش از 80 داعشی از زندان گجران در استان الحسکه خبر داد.

رامی عبدالرحمن، مدیر نگهبان با بیان اینکه قیام در زندان آغاز شده است، گفت: عملیات زندان گجران بزرگترین عملیات گروه تروریستی داعش در سه سال گذشته از زمان تخریب پایگاه های این گروه در سوریه است.

وی افزود: زندان گجران بزرگ ترین زندان داعش در جهان است و ده ها داعشی پس از این حمله متواری شده اند.

مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی تاکنون 41 نفر از جمله 20 نفر از نیروهای امنیتی داخلی، نیروهای ضد تروریستی و گارد زندان به همراه 5 غیرنظامی مورد استفاده داعش قرار گرفته اند. . به عنوان سپر انسانی.» همچنین استفاده می شود و 16 عضو داعش کشته شده اند.

وی گفت: با توجه به اطلاعات دقیق تر و تعداد زیاد مجروحان وخیم، احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

مرز عراق و سوریه بیش از 600 کیلومتر طول دارد و یک بیابان عمیق از الحسکه در شرق تا حومه شرقی حمص را در بر می گیرد که در سمت عراق به موصل و الانبار ختم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید