بیانیه 40 کارشناس و مقام اروپایی و آمریکایی به بایدن درباره برجام/ محکومیت آمریکایی به اعدام در چین/ نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین/ تدابیر شدید امنیتی برای حفظ جان عمران خان


بیانیه 40 کارشناس و مقام اروپایی و آمریکایی خطاب به بایدن در مورد بریم / محکومیت آمریکایی به اعدام در چین / نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی (OIC) درباره فلسطین / تدابیر شدید امنیتی برای حفظ جان عمران خان / درخواست آمریکا برای ایران

درخشش بین المللی: بیانیه 40 کارشناس و مقام اروپایی و آمریکایی خطاب به بایدن در مورد بریم، حکم اعدام آمریکا در چین، نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در مورد فلسطین، تدابیر شدید امنیتی برای حفاظت از جان عمران خان و تقاضای آمریکا برای قرار گرفتن ایران در میان برترین ها. اخبار و رویدادهای مهم منطقه و جهان در 24 ساعت گذشته.

بیانیه 40 کارشناس و مقام اروپایی و آمریکایی در مورد بایدن در مورد بریم

گروهی متشکل از 40 نفر از مقامات سابق دولت آمریکا و اروپا و کارشناسان برجسته در زمینه منع اشاعه هسته‌ای با صدور بیانیه‌ای از جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خواسته‌اند تا مذاکرات برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران را با موفقیت به پایان برساند.

واشنگتن پست روز پنجشنبه به وقت محلی گزارش داد که کارشناسان تغییر نکردن سیاست دولت ترامپ را که از توافق بین قدرت‌های جهانی و ایران در سال 2018 خارج شد، «غیر مسئولانه» خوانده‌اند.

کارشناسان معتقدند که اگر دولت آمریکا سیاست دونالد ترامپ را تغییر ندهد، “خطر قرار گرفتن ایران در آستانه سیاست هسته ای را افزایش می دهد.”

40 کارشناس و مقام سابق آمریکایی پس از نقض برجام از سوی آمریکا همچنان سیاست ترس از پیشرفت‌های فناوری هسته‌ای ایران را دنبال می‌کنند و اگرچه آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا این موضوع را تایید نکرده‌اند، اما ادعا کرده‌اند که تهران یک یا دو هفته فرصت دارد تا اورانیوم بسازد. بمب دور است

در این گزارش با اشاره به خروج آمریکا از برجام و سیاست شکست حداکثری فشار حداکثری ترامپ و همچنین مذاکرات وین، آمده است: همه طرف های مذاکره نسبت به دستیابی به توافقی جدید برای ادامه توافق 2015 ابراز بدبینی فزاینده ای دارند. “

در این بیانیه آمده است: «تقریباً همه جمهوری‌خواهان و بسیاری از دموکرات‌ها گفته‌اند که مخالف هرگونه توافق با ایران هستند و مخالفت‌ها با گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دولت آمریکا در نظر دارد واژه «تروریست» را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حذف کند، تشدید شده است.

در این گزارش آمده است: «در دولت ایالات متحده توافق گسترده ای در مورد خطرات عدم تمدید توافق وجود دارد، اما در مورد اینکه آیا تهدید هسته ای بیشتر سیاسی است تا میدان مین، اختلاف نظرهای قابل توجهی وجود دارد.

طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

واشنگتن پست ادامه داد که این بیانیه مستقیماً به موضوع قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی خارجی اشاره نکرده است، اما خاطرنشان کرد که “برخی در کنگره تهدید می کنند که برای بازگرداندن آن اقدام خواهند کرد.” ایران محدودیت های هسته ای اعمال شده توسط شورای امنیت سازمان ملل را مسدود خواهد کرد.

در ادامه این بیانیه مدعی شده است که کمپین فشار حداکثری ترامپ برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران، که به گفته او با هدف دستیابی به توافقی بهتر یا جامع‌تر انجام شده است، نه تنها نتایج وعده داده شده را به دست نیاورد، بلکه مسیر ایران را نیز نقض کرده است. برجام محدودیت های هسته ای ایجاد کرد و ظرفیت آن را برای تولید مواد هسته ای تسریع کرد.

این بیانیه با از سرگیری نگرانی ها از پیشرفت در برنامه هسته ای صلح آمیز ایران به پایان می رسد: در نتیجه، اکنون تخمین زده می شود که ایران برای تولید مقدار قابل توجهی (25 کیلوگرم) اورانیوم غنی شده برای بیش از یک سال تحت برجام به زمان نیاز دارد. .

به گزارش واشنگتن پست، امضاکنندگان این بیانیه شامل مقامات فعلی و سابق بولتن علوم اتمی، انجمن کنترل تسلیحات، اتحادیه دانشمندان نگران، صندوق پلچرز، و دیپلمات ها و دانشگاهیان سابق آمریکایی و اروپایی هستند.

پیش از این، روزنامه راستگرای واشنگتن فری بیکن از پیشنهاد دولت بایدن برای لغو تحریم های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه توطئه های جمهوری خواه ضد ایرانی خبر داده بود و به نقل از یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا گفته بود: «دولت بایدن در حال احیای توافق هسته ای 2015 است». برجام برای تصمیمات سخت آماده است.

حزب راستگرای واشنگتن فری بیکن، در گزارشی درباره آنچه که آخرین پیشنهاد دولت بایدن نامید، استدلال کرد که این پیشنهاد می تواند تحریم ها علیه حداقل 80000 عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را لغو کند.

رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقامات کنگره نوشتند: «این پیشنهاد سپاه پاسداران را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی خارج می‌کند و ورود آنها به آمریکا را آسان‌تر می‌کند».

یک آمریکایی در چین به اعدام محکوم شد

دادگاهی در چین روز پنجشنبه یک شهروند آمریکایی را به اتهام قتل عمد یک دختر چینی به اعدام محکوم کرد.

به گزارش رویترز، دادگاهی در چین حکم داد که عبدالمتین با دوستش چن، دختر ۲۱ ساله ای که سال گذشته چندین ضربه چاقو به او زد، چندین بار دعوا کرده است.

دادگاه بین المللی خلق در نینگبو روز پنجشنبه اعلام کرد که عبدالمتین چن را در جولای سال گذشته با چاقو در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس کشت و دادگاه چین او را به قتل عمد متهم کرد.

بیانیه 40 کارشناس و مقام اروپایی و آمریکایی خطاب به بایدن در مورد بریم / محکومیت آمریکایی به اعدام در چین / نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی (OIC) درباره فلسطین / تدابیر شدید امنیتی برای حفظ جان عمران خان / درخواست آمریکا برای ایران

سفارت آمریکا در چین به درخواست خبرنگاران برای اظهار نظر پاسخ نداد.

رویترز جزئیات بیشتری در مورد این شهروند آمریکایی ارائه نکرد.

به گزارش رویترز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت که اوضاع را زیر نظر دارد اما از اظهارنظر درباره نگرانی های مربوط به حریم خصوصی خودداری کرد.

نشست فوری سازمان همکاری اسلامی در مورد فلسطین

منابع خبری عربی گزارش دادند که نشست ویژه سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تجاوزات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین در قدس اشغالی و مسجد الاقصی به میزبانی عربستان سعودی دوشنبه هفته آینده برگزار شد.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) اعلام کرد که سازمان همکاری اسلامی دوشنبه هفته آینده نشستی فوق العاده برای بررسی وقایع اخیر در فلسطین و هتک حرمت مسجد الاقصی برگزار می کند.

بر اساس این گزارش، نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی به درخواست اندونزی در مقر این سازمان در جده عربستان سعودی برگزار می شود.

واس گزارش داد: این نشست پس از تشدید حملات روزانه رژیم صهیونیستی به مومنان فلسطینی و هتک حرمت به مسجد الاقصی توسط صهیونیست های نظامی و تندرو برگزار می شود.

بیانیه 40 کارشناس و مقام اروپایی و آمریکایی خطاب به بایدن در مورد بریم / محکومیت آمریکایی به اعدام در چین / نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی (OIC) درباره فلسطین / تدابیر شدید امنیتی برای حفظ جان عمران خان / درخواست آمریکا برای ایران

اعضای کمیته اتحادیه عرب علیه رژیم صهیونیستی در بیت المقدس نیز هتک حرمت صهیونیست ها به مسجد الاقصی و تجاوزات آنها به فلسطینی ها را در روز پنجشنبه محکوم کردند.

درگیری میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی در هفته های اخیر بر سر اشغال مسجد الاقصی توسط نظامیان رژیم اشغالگر و حملات روزانه آنها به مومنان در این مکان مقدس و اسلامی تشدید شده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی شینهوا، آخرین اعدام یک شهروند غربی در چین شامل اکمل شیخ، شهروند بریتانیایی است که در سال 2009 به دلیل قاچاق هروئین اعدام شد.

تدابیر شدید امنیتی برای حفاظت از جان عمران خان

نخست وزیر پاکستان در پی گزارش هایی مبنی بر تهدید به مرگ، دستور تامین امنیت کامل عمران خان، نخست وزیر سابق این کشور را صادر کرد.

به گزارش آناتولی، بر اساس بیانیه رسمی، شهباز شریف نخست وزیر پاکستان به رانی صنا الله وزیر کشور دستور داده است تا امنیت عمران خان را تضمین کند.

اظهارات شریف پس از آن بیان شد که آژانس های اطلاعاتی گزارش دادند که خان با تهدید به مرگ مواجه است.

دولت همچنین یک گروه خنثی سازی بمب و سایر پرسنل امنیتی را در محل اقامت خان در نزدیکی اسلام آباد مستقر کرده است و از دولت های ایالتی خواسته است که امنیت خان را در جلسات و اجتماعات عمومی در استان های خود تضمین کنند.

خان کمپین عمومی را برای اعمال فشار بر دولت برای برگزاری انتخابات زودهنگام پس از رای عدم اعتماد در پارلمان راه اندازی کرده است.

خان در توییتر به هوادارانش گفت: “زندگی و مرگ در دستان خداست، من اقدامات احتیاطی را انجام خواهم داد، اما به خدا ایمان دارم و فقط خدا از من محافظت خواهد کرد.” .

درخواست خارج از دادگاه ایران از سوی آمریکا

به نقل از رویترز، یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا گفت: اگر ایران می خواهد تحریم های دیگری به جز توافق هسته ای را لغو کند، باید به نگرانی های آمریکا که فراتر از موضوع هسته ای است، رسیدگی کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه به رویترز گفت: ما به صورت علنی مذاکره نمی کنیم، اما اگر ایران می خواهد تحریم های خارج از برجام را لغو کند، باید به نگرانی هایی که خارج از برجام داریم رسیدگی کند.

وی گفت: برعکس، اگر آنها نخواهند از این مذاکرات برای حل و فصل سایر مسائل دوجانبه خارج از برجا استفاده کنند، ما متقاعد شده ایم که می توانیم به سرعت با برجا به توافق برسیم و دوباره آن را اجرا کنیم. بگذار دوباره شروع کنیم. ایران باید تصمیم بگیرد.

بیانیه 40 کارشناس و مقام اروپایی و آمریکایی خطاب به بایدن در مورد بریم / محکومیت آمریکایی به اعدام در چین / نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی (OIC) درباره فلسطین / تدابیر شدید امنیتی برای حفظ جان عمران خان / درخواست آمریکا برای ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در صورت بازگشت به برجام، آمریکا همچنان از ابزارهای قدرتمند خود علیه فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده و حمایت از تروریسم و ​​گروه‌های تروریستی نیابتی خود استفاده خواهد کرد، به‌ویژه علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

دیدگاهتان را بنویسید