بیشترین مرگ روزانه کرونایی در آلمان از ماه فوریه/ کمبود شدید پرستار در بیمارستان‌ها

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "دویچه وله" آلمان در گزارشی نوشت: همواره تعداد بیشتری از پرستاران در آلمان به دلیل فشار بالای کار، شغل خود را کنار می گذارند. بر اساس آمارهای ارائه شده تعداد پرستاران شاغل در بخش های مراقبت های ویژه آلمان نسبت به سال گذشته کم تر شده است.

نتیجه یک بررسی نشان می دهد که آلمان تا سال 2030 به حدود 182 هزار پرسنل پرستاری بیشتر نیاز دارد. این نتیجه ارزیابی های گزارش پرستاری شرکت بیمه درمانی بارمر است که در برلین ارائه شده است. بر اساس این ارزیابی تعداد افراد نیازمند به مراقبت در آلمان تا سال 2030 از 4.5 میلیون نفر فعلی به حدود 6 میلیون در سال 2030 افزایش پیدا خواهد کرد.

"کریستوف استراوب"، رئیس این شرکت بیمه درمانی از کمبود هزاران نیروی پرستار و اینکه این نیروها از کجا باید تامین شوند ابراز نگرانی کرده است.

وی در این باره گفت: آلمان در بهترین حالت دچار یک وضعیت اضطراری پرستاری ناجور و دشوار خواهد شد. دولت فدرال آینده برای جلوگیری از این امر باید از جمله آموزش این قشر را جذاب تر کند.

رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان هم پیشنهاد داده که به عنوان پاداش برای بازگرداندن پرستاران سابق به کار خود در دوران بحران کرونا حداقل 10 هزار یورو برای هر فرد مد نظر قرار گیرد.

در دوران بحران کرونا در آلمان بسیاری از پرستاران به دلیل حجم بالای کار و دلایل دیگر به شغل خود پشت کردند. در نتیجه برای مثال در حال حاضر نسبت به یک سال پیش نیروی پرستاری ماهر و متخصص کم تری در بخش های مراقبت های ویژه آلمان وجود دارد.

شرایط کرونایی در آلمان مرتبا رو به وخامت است و نهادهای بهداشتی در این کشور آمارهای جدید کرونایی را ثبت می کنند و نوع جدید کرونا موسوم به اومیکرون هم در بسیاری ایالت های آلمان مشاهده شده و در حال شیوع است.

کاهش اقشار با درآمد متوسط در آلمان/ افزایش قشر فقیر و در معرض خطر فقررکورد مبتلایان هفتگی در آلمان شکسته شد/ تداوم شیوع اومیکرون در اروپا

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از بالاترین مرگ کرونایی روزانه در این کشور از ماه فوریه خبر داد.

بر اساس اطلاعات این نهاد بهداشتی در آلمان نرخ مرگ های کرونایی در عرض 24 ساعت به بالاترین میزان در عرض 9 ماه رسیده و در این مدت 446 نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. در 20 فوریه حدود 490 نفر در این کشور در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده بودند.

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین از ابتلای حدود 67186 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده که در هفته گذشته بیشترین آمار ابتلا به این بیماری در عرض 24 ساعت بوده است.

نرخ مبتلایان هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر در آلمان هم به رقم 442.9 رسیده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید