بیش از 80 درصد جمعیت هدف استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند + فیلم

– اخبار استانها –

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی کرونای استان اظهار داشت: تمام شهرهای استان در وضعیت آبی کم خطر کرونایی است و تنها استان کشور که تمام شهرستان‌های آن در شرایط آبی قرار دارد بوشهر است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر از کاهش 50 درصد مرگ کرونایی در آبان امسال نسبت به ماه قبل آن خبر داد و خاطر نشان کرد: در مهر ماه 4 روز بدون فوتی و در آبان ماه 14 روز بدون فوتی در استان بوشهر ثبت شد و این درحالی است که در آبان 26 فوتی کرونایی در استان بوشهر وجود داشت که نسبت به پیک پنجم در مرداد که 344 فوتی بود کاهش چشمگیری نشان می‌دهد.

وی با اشاره به تزریق واکسن کرونا به 750 هزار نفر در استان بوشهر گفت: بیش از 81 درصد گروه سنی 12 سال به بالا استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

فوتی‌های بخش کرونا بیمارستان‌های استان بوشهر 50 درصد کاهش یافتآمار مبتلایان کرونا در استان چهارمحال و بختیاری به بیش از 85800 نفر رسیدمجموع بستری‌های کرونا در استان کرمان به مرز 43000 نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به واکسیناسیون دانش‌آموزان تصریح کرد: 80 درصد دانش‌آموزان استان بوشهر یک نوبت و 60 درصد 2 نوبت واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

کشمیری اضافه کرد: 60 درصد از دانش آموزان 12 تا 18 سال هر 2 نوبت واکسن را تزریق کرده‌اند که برای بازگشایی مدارس کفایت نمی‌کند.

انتهای پیام/190/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید