بی‌پول و بی‌امکانات مثل داور؛ رونمایی از گرمگن بی‌کیفیت داوران در بیست‌ویکمین دوره لیگ «حرفه‌ای» ایران + تصاویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با وجود وعده‌هایی که برای بهبود وضعیت داوران لیگ برتر فوتبال، افزایش 400 درصدی دستمزد آنها و فراهم شدن امکانات داده شده، اما آنها با وضعیت نامناسب در 4 هفته گذشته لیگ برتر قضاوت کرده‌اند.

همیشه مرسوم بوده که داوران پیش از شروع کلاس‌های توجیهی لباس‌های خود شامل البسه کامل قضاوت (در رنگ‌بندی‌های متفاوت)، شورت، تیشرت، گرمکن و … را تحویل می‌گیرند. زمانی که از داوران خواسته شد برای شرکت در کلاس‌های توجیهی در هتل پارسیان آزادی حضور یابند، مسئولان سازمان لیگ گفتند که چون داوران لیگ برتری برای فصل جاری اسپانسر دارند، به آنها البسه داده نخواهد شد. با اعتراض داوران، فدراسیون فوتبال مجبور شد برای تهیه لباس اقدام کند. در حالی که داوران منتظر گرمکن‌های یکدست بودند، به آنها لباسی که کمترین شباهتی به گرمکن ورزشی داشت، داده شد و آرم فدراسیون فوتبال را روی آن چسبانده بودند.

تصاویر زیر مربوط به گرمکن‌هایی است که فدراسیون فوتبال به داوران داده است؛ همین‌قدر بی‌کیفیت و نامناسب.

داوران فوتبال ایران , لیگ برتر فوتبال , داوران فوتبال ایران , لیگ برتر فوتبال , داوران فوتبال ایران , لیگ برتر فوتبال ,

داوران به کیفیت لباس‌ها و اینکه البسه‌ مخصوص آنها نیست، اعتراض کردند. پس از مدتی کوتاه، آرم فدراسیون فوتبال از روی بسیاری از لباس‌ها کَنده شد و زمانی که برای اولین بار این لباس‌ها شُسته شد، کیفیت خود را از دست داد. ماجرا زمانی شکل بدتری به خود می‌گیرد که بدانیم داوران پیراهن‌های قضاوت را برای سومین سال متوالی استفاده می‌کنند و سه فصل است که هیچگونه البسه جدیدی تحویل‌ آنها داده نشده است.

داوران به دلیل نداشتن گرمکن مخصوص داوری، در سرما با همان لباس قضاوت در مسابقات حضور یافتند. به عنوان مثال در دربی اصفهان، داور چهارم گرمکن نداشت و با همان لباس قضاوت در سرمای هوا کنار زمین حضور داشت. یکی از نیمکت‌نشینان سپاهان وقتی متوجه شد داور چهارم از سرما می‌لرزد، قصد داشت به داوران گرمکن بدهد که آنها به دلیل موارد قانونی نپذیرفتند.

به گزارش تسنیم با گذشت 4 هفته از لیگ برتر، داوران با لباس‌هایی با مارک‌های مختلف در مسابقات حضور دارند. داوران به این مشکلات اعتراض کرده‌اند و در تعطیلات لیگ خواستار گرفتن البسه‌های جدید هستند. فارغ از مشکلات البسه، با وجود وعده‌های فدراسیون فوتبال برای افزایش دستمزد 400 درصدی داوران، تا پایان هفته چهارم حقوق آنها پرداخت نشده و این موضوع هم یکی از مشکلات جدی آنها است.

ماجرای کمک داوری که بدون پرچم دیدار نساجی و صنعت نفت را قضاوت کرد + عکس

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید