بی توجهی استاندار به انتصاب بانوان/ 99 درصد مدیران مرد هستند


انسیه ابوبصیر عضو شورای اسلامی شهر زنجان در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: خبری از انتصاب زنان نیست.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر زنجان تصریح کرد: حداقل در استان ما انتظار داشتیم که زنان توانمند، متعهد و کاردان به دلیل داشتن تجربه لازم برای پست های مدیریتی انتخاب شوند، اما با بی کفایتی مواجه شدیم و 99 درصد انتصابات از سوی مردان انجام شد. “

وی ادامه داد: اکنون که این حجم از نامزدی آقایان را داریم، امیدواریم این انتخابات به دلیل تعهد و شایستگی باشد و مانند نامزدهای قبلی که صرفاً از نظر جنسیتی بود، اتفاق نیفتاده باشد.

ابوبصیر با اشاره به اینکه در چنین شرایطی انتظار نداشتیم استاندار زنجان این نیمه استان را نادیده بگیرد، گفت: ما به توانمندی جامعه زنان واقف هستیم و می دانیم که ممکن است ظرفیت، تعهد و تجربه مدیریت بسیاری از سازمان ها و موسسات را دوست نداشتند.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر اینکه بانوان زنجانی با بصیرت و ظرفیت خود می توانند در بسیاری از سازمان ها مثمر ثمر باشند، افزود: امیدواریم در این شرایط در انتصابات در این مورد تجدید نظر شود زیرا تنها در یکی از سازمان های استانی.» یعنی خانم ها و خانواده استانداری شاهد انتصاب خانمی هستیم که نمی تواند انتظارات را برآورده کند.

وی با اشاره به اینکه بی توجهی به نیمی از جمعیت زیان باری برای شهرستان و استان است، افزود: متأسفانه عدم اعتماد به نیازها و مسائلی که تنها زنان می توانند در پست های مدیریتی خود بگنجانند، از ابتدا زیان بار بوده است. انقلاب است و تا به امروز گسترش یافته است.” .

ابوبصیر با تاکید بر اینکه انتظار داریم دولت انقلابی و عدالت محور از همه توان خود استفاده کند، افزود: متأسفانه در گذشته به دلیل نگاه جنسیتی شاهد آسیب های جبران ناپذیری به استان بوده ایم. و تخصص، امیدواریم در انتخاب مردان نیز تعهد و تخصص باشد، حتی اگر مهمتر از زنان توانمند باشد.

انتهای پیام/ 73005
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید