تامین سهمیه آرد در رستوران ها و تالارهای قزوین – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، عباس کاظمی در کارگروه آرد و نان شهرستان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، گفت: پس از تعمیر نانوایی ها مشکلات مختلفی در حوزه آرد و نان وجود دارد. آمار یکی از آنها انحراف آرد خام است; به طور سنتی روستاها دارای سهمیه آرد خام هستند و به غیر از سهمیه آرد نانوایی ها، سهمیه آرد خام نیز به ساکنان اختصاص می یابد.

وی افزود: بررسی های ما نشان می دهد که انحراف زیادی در سهمیه آرد خام وجود دارد و گاهی آرد به دست افراد مورد نظر نمی رسد که در 2 ماه گذشته نظارت بر این موضوع مورد توجه جدی قرار گرفته است و امیدواریم که که در چند ماه آینده ناپدید خواهد شد.” بیایید از شر این انحرافات به کلی خلاص شویم.

استاندار قزوین گفت: برخی روستاهای طارم و بخش مرگ اعلام کردند که می خواهند سهمیه آرد خام خود را به نانوایی روستا اختصاص دهند. برای تخصیص سهمیه آرد خام به نانوایی روستا رضایت کلیه اهالی روستا الزامی است.

وی با اشاره به نیاز برخی موسسات و تجارت به نان، یادآور شد: با توجه به سهمیه بندی های انجام شده در سطح نانوایی ها، در تلاش هستیم به برخی از صنوف مانند طباخی ها، جاگرکی ها، رستوران ها و تالارها مجوز جدیدی اعطا کنیم تا نان تهیه کنند. آنچه را که آنها نیاز دارند را دریافت کنیم و ما نیز این منطقه را رصد و کنترل می کنیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: نظام سازمان بهداشت جهانی تخلفات را به صورت هوشمند رصد و شناسایی و اعمال می کند، در واقع در صورت تخلفاتی مانند معاملات غیرمجاز، این سامانه جریمه نانوا را به صورت متمرکز و هوشمند اعمال می کند.

وی بیان کرد: در برخی موارد با تخلفات برخورد قضایی می شود ضمن اینکه تشکیل پرونده کیفری برای نانوایان وجهه اجتماعی آنها را زیر سوال می برد، بنابراین برای حفظ حرمت نانوایان پیشنهاد می شود شورای حل اختلاف به شورای حل اختلاف رسیدگی شود. یا کمیسیون حل اختلاف برای رسیدگی به این موارد تشکیل خواهد شد.

استاندار قزوین گفت: در مرحله اول باید شورای حل اختلاف تشکیل دهیم تا اعضای مورد اعتماد در اسرع وقت با تخلفات برخورد کنند. در مرحله بعد باید به نانوا فرصت محدودی برای پیگیری و حل مسئله داده شود. اگر نانوایی بر تخلف اصرار کند یا آن را تکرار کند. برای تشکیل پرونده قضایی باید تخلفات شناسایی شود در غیر این صورت بدون تشکیل پرونده در شورای حل اختلاف به تخلفات رسیدگی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید