تاکید ایران و عراق بر تقویت همکاری ها در حوزه گاز – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت و نیرو، جواد اوجی وزیر نفت شامگاه چهارشنبه (۳۰ اردیبهشت) در دیدار با محمد محمد شیعه سودانینخست وزیر عراق و حیان عبدالغنی وزیر نفت عراق در مورد چگونگی بررسی روابط دو کشور در صنعت نفت به ویژه در بخش گاز و تقویت همکاری ها گفتگو کردند.

در دیدار وزیر نفت با مقامات عراقی، زمینه های همکاری ایران و عراق در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رفع موانع موجود در زمینه همکاری های گازی از سوی دو طرف مورد تاکید قرار گرفت. در حالی که تصمیم گرفت تصمیمات جدی و راهگشا در این زمینه بگیرد.

تفاهم نامه همکاری ایران و عراق در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی عصر چهارشنبه با حضور نخست وزیر عراق بین وزرای نفت دو کشور امضا شد.

در این دیدارها که با حضور مقامات بلندپایه عراق از جمله وزرای نفت و برق این کشور همراه بود، پیشنهادات مطلوبی از سوی سودانی در زمینه توسعه میدان نفتی، آموزش پرسنل و تحقق پروژه های پتروشیمی ارائه شد که با استقبال خوبی مواجه شد.

بر اساس توافق ایران و عراق، تفاهم نامه امضا شده بین دو طرف قرار بود از طریق جلسات کارگروه مشترک عالی رتبه دو کشور نظارت شود.

دیدگاهتان را بنویسید