تاکید حماس و جهاد اسلامی بر حمایت کامل از اسرا/ هشدار به اسرائیل درباره آزمودن صبر ملت فلسطین

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جنبش حماس، هیئتی از جنبش مقاومت اسلامی حماس به ریاست «صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی این جنبش و هیئتی از جنبش جهاد اسلامی به ریاست «زیاد النخاله» دبیرکل این جنبش در نشستی به بررسی مسائل مهم از جمله موضوع اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل و اسرایی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند و بازداشت اداری فلسطینیان پرداختند.

شرکت کنندگان در این نشست ضمن اعلام حمایت کامل خود از اسرای فلسطینی تاکید کردند که اسرا در نبرد دفاع از حقوقشان متحد هستند.

رهبران جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین به رژیم صهیونیستی درباره آزمودن صبر ملت فلسطین و مقاومت آنها هشدار دادند و تاکید کردند که اذیت و آزار اسرای فلسطینی به منزله آزار دادن کل ملت فلسطین است.

شرکت کنندگن در این نشست تاکید کردند که رژیم صهیونیستی باید مسئولیت پیامدهای در پیش گرفتن این سیاست احمقانه خود را که منطقه را به سمت انفجاری بزرگ سوق می‌دهد بپذیرد.

رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین و جنبش حماس بر حمایت خود از اعتصاب غذای اسرای فلسطینی و حق آنها در برخورداری از آزادی تاکید کردند.

شرکت کنندگان در این نشست با قدردانی از قهرمانان عملیات «تونل آزادی» تاکید کردند که ملت فلسطین امید خود را از دست نمی‌دهد و تا به دست آوردن آزادی و استقلال به مبارزه خود ادامه می‌دهد.

رهبران جنبش حماس و جنبش جهاد اسلامی وعده دادند که در هرگونه قرارداد مبادله اسرا 6 اسیر عملیات تونل آزادی را زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد خواهند کرد.

شرکت کنندگان در این نشست از شهروندان فلسطینی خواستند که به مبارزه خود ادامه داده و برای همبستگی با اسرا و حمایت از آنها در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت را تشدید کنند.

«طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی روز چهارشنبه از آغاز اعتصاب غذای 150 اسیر فلسطینی خبر داد.

وی این اعتصاب را گامی در مسیر تشدید تدریجی نبرد علیه مدیریت زندان‌های این رژیم و دستگاه اطلاعاتی آن است.

زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به این اعتصاب غذا گفت: در کنار اسرا می‌ایستیم و پشتیبان آنها خواهیم بود.

وی افزود: ما اسرای خود را رها نمی‌کنیم تا قربانی دشمن صهیونیستی شوند. در کنار آنها خواهیم بود و با تمام توانمان از آنها پشتیبانی می‌کنیم حتی اگر مستلزم این باشد که برای دفاع از آنها به سمت جنگ برویم.

پس از فرار 6 اسیر فلسطینی از زندان امنیتی جلبوع، اقدامات غیر قانونی سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی علیه اسرا تشدید شده است و این رژیم مجازات‌های سنگینی علیه آنها اعمال کرده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید