تاکید مخبر بر همکاری دستگاه‌ها در اجرای سیاست‌های قانون هوای پاک

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، دومین جلسه در خصوص حل مشکل آلودگی هوای کلان شهرها و شهرهای کشور ظهر امروز (یکشنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

مخبر در این جلسه بر ضرورت همکاری و هم‌افزایی تمامی دستگاه‌های مربوطه در راستای اجرای وظایف و تحقق اهداف سیاست‌های قانون هوای پاک تاکید کرد و اظهار داشت: عملیاتی شدن سیاست‌های قانون هوای پاک در گرو اقدامات عملی، سازنده و فوری تمامی دستگاه‌های ذیربط است.

در این جلسه که وزرای نفت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار تهران و همچنین استاندار تهران حضور داشتند، مهمترین محورهای سیاست‌گذارانه قانون هوای پاک در زمینه‌های استانداردسازی سوخت مصرفی خودروها، استانداردسازی تولید خودرو، تسهیل واردات خودروهای برقی و هیبریدی، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور، اسقاط وسایل نقلیه فرسوده، بهینه‌سازی مصرف سوخت و توسعه انرژی‌های تجدید پذیر بحث و بررسی شد.

همچنین در این جلسه تاکید شد، محور تمام اقدامات و فعالیت‌های دستگاه‌های مربوطه در خصوص حل مشکل آلودگی هوای شهرهای کشور به ویژه کلان‌شهرها، قانون هوای پاک مصوب مجلس شورای اسلامی است و در صورت لزوم تامین منابع مالی لازم در زمینه اجرای این قانون در بودجه سال آتی لحاظ شود.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید