تاکید وزیر کشور بر مقابله با بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها

سیاسی / دولت

http://fna.ir/5ix5a ۰ تاکید وزیر کشور بر مقابله با بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها

وزیر کشور از عزم این وزارتخانه در ریشه یابی بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها خبر داد و تاکید کرد: در این راستا پیشگیری و مقابله با فساد در مدیریت شهری در اولویت قرار دارد.

تاکید وزیر کشور بر مقابله با بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در اولین جلسه شناسایی گلوگاه‌های فساد در شهرداری‌ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن سخن می‌گفت، اظهار داشت: در اسناد فرا دست از جمله قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام، فرامین مقام معظم رهبری و احکام برنامه ششم توسعه کشور و سایر قوانین و مقررات موضوعی بر ضرورت و اهمیت رسیدگی به مساله فساد تاکید شده است.

وی در ادامه ضمن استماع گزارش سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این خصوص با بیان اینکه یکی از سیاست‌های محوری دولت سیزدهم مقابله با فساد و پیشگیری از بروز زمینه‌ها و بسترهای فسادزا در کشور است، گفت: در این راستا شناسایی گلوگاه‌های فساد در مجموعه مدیریت شهری و روستایی با توجه به ارتباط مستمر شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراها با مردم از جایگاه مهمی برخوردار است و در اولویت وزارت کشور و همچنین استانداری‌ها قرار دارد.

وزیر کشور ادامه داد: علیرغم وجود بسترها و زمینه‌های فسادزا در شهرداری‌ها، به دلیل کثرت و تنوع وظایف و ماموریت‌های محوله، در گام نخست با شناخت تمامی ابعاد و جنبه‌های موضوع باید نسبت به اولویت‌بندی حوزه‌های ماموریتی فسادزا در شهرداری‌ها اقدام کرد.

وحیدی افزود: همچنین با اولویت‌بندی ماموریت‌های شهرداری‌ها، تمرکز و برنامه‌ریزی در گام نخست بر حوزه شهرسازی و معماری و حوزه مالی و اقتصادی باید صورت گیرد و با احصاء دقیق زمینه‌ها و بسترهای فسادزا، اهتمام جدی برای اصلاح فرآیندها و رویه‌های حاکم انجام شود.
شایان ذکر است، اولین جلسه شناسایی گلوگاه‌های فساد در شهرداری‌ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن با حضور وزیر کشور و نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و قضایی ذیربط برگزار و در ابتدا گزارشی از سوی مدیران سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پیرامون موضوع و راهبردهای پاسخگویی و شفافیت و رسیدن به شهرداری‌های شیشه‌ای ارائه شد که بیان‌کننده شناخت ابعاد و زوایای موضوع و چگونگی رسیدگی به آن بود.

در پایان پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه مقرر شدگزارش پایه تهیه شده، برای اعضای حاضر در جلسه ارسال شود و ظرف مدت دو هفته با اخد پیشنهادات نسبت به تکمیل آن و تنظیم گزارش نهایی اقدام شود.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید احمد وحیدی وزیر کشور مدیریت شهری فساد قانون اساسی شهرداری ها این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • توصیه کرونایی رئیس‌جمهور به مردم

source

دیدگاهتان را بنویسید