تجمع مردم عراق در مخالفت با برداشته شدن بنای یادبود شهید المهندس

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شماری از مردم عراق جمعه شب در میدان الفردوس واقع در مرکز بغداد تجمع کرده و مخالفت خود را با هرگونه اقدام برای برداشتن بنای یادبود شهید سلیمانی اعلام کردند.

یک منبع امنیتی عراق به موازین نیوز گفت که معترضان با سر دادن شعارهایی اعلام کردند که اجازه برداشتن بنای یادبود شهید ابومهدی المهندس رئیس سابق سازمان حشد شعبی را نخواهند داد.

وی اظهار داشت که شرکت‌کنندگان در این تجمع که اغلب از طرفداران حشد شعبی بودند، با ارسال نامه‌ای به مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق بر مخالفت خود با برداشته شدن بنای یادبود شهید المهندس مخالفت کردند.

در همین رابطه، خبرگزاری بغداد الیوم گزارش داد که شرکت کنندگان همچنین خواستار حضور گسترده مردم در روز شنبه در نزدیکی فرودگاه بغداد شدند.

تجمع کنندگان در این فراخوان خود تأکید کردند که مردم عراق در تجمع روز شنبه خود باید نصب بنای یادبود شهیدان المهندس و سردار سلیمانی و همرزمانشان را از شهرداری بغداد و مدیریت فرودگاه بغداد مطالبه کنند.

بامداد سیزدهم دی‌ماه سال 1398 سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و تنی چند از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد انجام شد، به شهادت رسیدند.

انتهای پیام

source article

دیدگاهتان را بنویسید