تحریم های آمریکا علیه شهروندان روسیه و بانک های تجاری


به گزارش بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت خزانه داری آمریکا شامگاه چهارشنبه به وقت تهران از اعمال مجدد تحریم ها علیه روسیه به دلیل حمله این کشور به اوکراین خبر داد.

به گزارش رویترز به نقل از وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا، دولت جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن تحریم هایی را علیه یک بانک تجاری روسیه، یک الیگارش و ده ها نفر دیگر اعمال کرده است.

به گفته وزارت خزانه داری آمریکا، هدف از این دور تحریم ها هدف قرار دادن واحدهای مستقر در روسیه برای استخراج ارز «رودخانه بیت کوین» بود.

سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت ممکن است تحریم‌های بیشتری علیه روسیه به دلیل حمله به اوکراین اعمال شود. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران درباره تحریم‌های بیشتر علیه روسیه گفت که دولت آمریکا تحریم‌های بیشتری را علیه روسیه اعمال می‌کند و برخی از آنها در دست بررسی است.

دیمیتری مدودف، دبیر شورای امنیت روسیه روز یکشنبه هشدار داد که شکست روسیه می تواند به شکست اروپا منجر شود. وی گفت: «ناتوانی روسیه در پرداخت به خارج از کشور می تواند منجر به تورم شدید در اروپا و شکست آن شود.

مدودف در واکنش به اظهارات اورسولا ون درلین گفت: شکست روسیه می تواند منجر به شکست اروپا شود و این یک مشکل ملموس است.

روسیه در 24 مارس 1400 به اوکراین حمله کرد. این تحول تنها چند روز پس از آن رخ داد که مسکو به طور رسمی استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، هدف از عملیات نظامی خود را «غیر نظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» روسیه عنوان کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز اقدامات غرب در مصادره دارایی های بانک مرکزی کشورش در واکنش به تحولات اوکراین را «دزدی محض» توصیف کرد. لاوروف در گفتگو با کارکنان و دانشجویان مؤسسه روابط بین‌الملل مسکو گفت که هیچ‌کس مصادره دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را پیش‌بینی نکرده بود.

وب سایت خبری سیانان اخیرا در تحلیلی از کمک ایران به روسیه در دور زدن تحریم های آمریکا و متحدانش نوشته است که روسیه که تقریباً تمام بخش های اقتصاد خود را با تحریم های بی سابقه مواجه کرده است، ممکن است مجبور شود متحدی معتبر با بیش از چهار دهه تجربه ایجاد کند. در تحریم های غرب (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ Î
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید