تخریب زمین خواری و جعل اسناد توسط وزارت اطلاعات – تابناک


به گزارش «تابناک»، مرکز اطلاعات و روابط عمومی وزارت اطلاعات گفت: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی یکی از بزرگترین باندهای زمین خواری حرفه ای که به جعل اسناد، کلاهبرداری، مصادره و فروش اراضی عمومی و شهروندان اختصاص داشت. اموال، شناسایی و مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
این گروه با تمرکز بر مناطق باکیفیت استان تهران مانند شمیران، کن، لویزان، سعادت آباد، ازگل، قلهک، پونک، فشم، فیروزکوه، کهریزک و تعدادی ثبت نام در مازندران، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، البرز و … متقلب است. تعداد زیادی از این زمین ها را تصرف کرد.
این شبکه متشکل از تعدادی تاجر و جعل زمین است که با همکاری برخی از بازنشستگان ثبت اسناد و یکی از دفاتر اسناد رسمی در یک فرآیند پیچیده اقدام به شناسایی اراضی فاقد ملک، املاک خارج نشین و اراضی عمومی در تمامی نقاط شهر کرده اند. کشور. و با جعل اسناد مربوط به این اراضی از طرف تعدادی از افراد فریب خورده و اخذ وکالت نامه از آنها اقدام به اخذ سند رسمی برای این زمین ها کردند.
با ورود سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در این مورد از واگذاری زمین های مذکور به مساحت بیش از 200 هزار متر مربع و به ارزش تقریبی 3000 هزار مترمربع جلوگیری شد. میلیون ها تومان. و 15 نفر از اعضای اصلی این باند دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وزارت اطلاعات ضمن هشدار نسبت به هرگونه جوسازی و تعرض به اراضی عمومی و اموال شخصی شهروندان، حفظ حقوق عمومی را وظیفه قانونی خود دانسته و با متجاوزین به بیت المال و حقوق شهروندان برخورد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید