تخصصی شدن گروه‌های جهادی اولویت بسیج سازندگی سمنان است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مهدی کاشفی در نشستی با روسای نواحی بسیج سازندگی در استان سمنان با اشاره به اجرای طرح ارائه تسهیلات اشتغال‌زا به روستائیان و مناطق کم برخوردار در استان گفت: هماهنگی‌های لازم با بانک‌های عامل در این خصوص انجام شده و تلاش این سازمان رونق اشتغال در این مناطق است.

وی: با بیان اینکه ارائه تسهیلات در حوزه روستایی و مناطق کم برخوردار فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال‌های خورد، رونق تولید و استفاده از ظرفیت‌های هر منطقه در جهت اشتغال‌زایی می‌شود تصریح کرد: نیاز است فضا برای سرمایه‌گذاری و اشتغال جوانان هموار و موانع اشتغال‌زایی آن‌ها نیز مرتفع شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با اشاره به آغاز هفته بسیج در روزهای آینده و اجرای برنامه‌های مختلف در این هفته افزود: نیاز است نواحی مختلف از همه ظرفیت‌ها برای شناساندن توانمندی‌ها و رضایتمندی عمومی استفاده کنند.

کاشفی گفت: تقویت و گسترش گروه‌های جهادی اولویت سازمان بسیج سازندگی بوده و تخصصی شدن گروه‌های جهادی هدفی مهم در این راستا است.

حسین فغانی، مدیر صندوق‌های قرض‌الحسنه سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با بیان اینکه توسعه مشاغل روستایی و مناطق کمتر برخوردار مزایای اقتصادی و اجتماعی بسیار دارد اظهار داشت: تثبیت اشتغال حرکت به‌سوی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بوده و بسیج سازندگی به عنوان حامی کسب و کارها تلاش مضاعفی در جهت استفاده از طرح تسهیلات اشتغال‌زا خواهد داشت.

مهدی دوست‌محمدی، مدیر حرکت‌های جهادی با بیان اینکه توانمندسازی و تقویت گروه‌های جهادی بسیج برای نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف مورد نیاز از اهمیت خاص برخوردار است گفت: امروز گروه‌های جهادی بسیج در خط مقدم محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی هستند.

رئیس بسیج سازندگی استان فارس: مسئولان بستر حضور جوانان جهادی در مسئولیت‌های مختلف را فراهم کننداجرای پروژه‌های آبرسانی در روستاها اولویت بسیج سازندگی سمنان است480 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی و قرض‌الحسنه به بسیج سازندگی خراسان جنوبی ابلاغ شد

مصطفی محقق، مدیر آموزش و توانمندسازی نیز در این جلسه با بیان اینکه تسهیلاتی که برای توسعه اشتغال ارائه می‌شود به‌صورت قرض‌الحسنه و مناسب برای راه‌اندازی یک کار تولیدی است گفت: ایجاد کارگاه‌های کوچک و خرد با استفاده از طرح تسهیلات روستایی گام مهمی در جهت توسعه مناطق کم برخوردار خواهد بود که باید از آن استفاده شود.

انتهای پیام/363/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید