تخصیص اعتبار به پروژه های تحقیقاتی نیازمند برنامه مدون استیونس پناهی روز شنبه در دومین روز نشست مشترک با مسئولان و معاونان پژوهش و فناوری پنج دانشگاه برتر بندرعباس گفت: یکی از مهم ترین اصول در پژوهش های آتی این است که دقیقاً یک دسته از پژوهش ها در نظر گرفته شود. ما به دنبال چه هستیم و چه نتیجه ای برای جامعه در پی خواهد داشت؟

وی با تاکید بر دستیابی به اهداف توسعه و بکارگیری پژوهش در علوم پزشکی و کار گروهی، افزود: در تلاش هستیم تا قراردادهای همکاری بین دانشگاه‌های بزرگ و مطرح با دانشگاه‌های کوچک‌تر بسته شود تا رتبه این دانشگاه‌ها بهبود یابد و هزینه‌های آن افزایش یابد. این موضوع بر عهده معاونت تحقیقات وزارت بهداشت خواهد بود.

دکتر پناهی با اشاره به کارهای تحقیقاتی در زمینه بیماری های عروق کرونر قلب گفت: با وجود سطح نامطلوب پروتکل های بهداشتی، اما با توجه به توسعه واکسیناسیون، شاهد روند نزولی در تاج گذاری هستیم که موضوعی پژوهشی است که به دنبال تحقیقات و پیشگیری است. در پیشنهادات. و نقش آن در اجرای برنامه های سلامت محور.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره بر تولید دانش تاکید فراوان داشته اند، تصریح کرد: در این راستا وزارت بهداشت از طرح های پژوهشی عملی و آینده حمایت های لازم را دارد.

پناهی گفت: کار پژوهشی باید در راستای حل مسئله و دستیابی به تولید دانش و فناوری باشد و در این آشفتگی قطعا طرح های تحقیقاتی مشترک نتیجه بهتری خواهند گرفت و قطعا از این گونه طرح ها حمایت بیشتری می شود.

دانشگاه های علوم پزشکی استان های فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و شهرستان های جهرم، لار، فسا و گراش گروه دانشگاه های بزرگ منطقه 5 کشور را تشکیل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید