تخلفات وزارت نفت به استان بوشهر / انتصاب مدیران غیر بومی افزایش یافت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر – گروه استانی: صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی از شمال تا جنوب استان بوشهر را به اشغال خود درآورده و هر روز بر امکانات، امکانات و تجهیزات خود افزوده اند.

شرکت های بزرگ نفت و گاز استان بوشهر برای خود درآمدزایی می کنند. با این حال، مردم در استان میزبان کمترین نسبت این درآمدها را دارند و فساد، بیکاری، بیماری، رنج و شکنجه را تجربه می کنند.

انتصاب اخیر مدیران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر حکایت دردناک و عجیبی است و خستگی فراوانی را برای مدعیان استان به همراه داشته است.

تاکید رئیس جمهور بر انتصاب حاکمان بومی

با وجود کمی تاکید در باره رئیس جمهور در سفر شهریور ماه 1400 به استان بوشهر گفت که از مدیران توانمند این آب و خاک در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استان بوشهر استفاده خواهد کرد، اما وزرا و معاونان نیز از اجرای این دستور خودداری و از غیر استفاده می کنند. – حاکمان بومی و گاه در حاشیه، ضعیف و ناکارآمد هستند.

این در حالی است که در استان بوشهر نیروهای توانمند و متخصص زیادی وجود دارد اما به دلیل نبود لابی قدرتمند نمی توانند در این صنایع رشد کنند.

بی توجهی به دستور رئیس جمهور برای استقرار فرماندهان و نیروهای توانمند استان بوشهر در پارس جنوبی و جزیره خرگ هیچ توجیهی وجود ندارد.

متأسفانه وزارت نفت از دستور رئیس جمهور، پیگیری های کتبی و شفاهی مسئولان استان بوشهر و نیروی انسانی توانمند میزبانان صنعت نفت و گاز و پتروشیمی قدردانی نکرده است.

انتصاب افراد غیر بومی

یک فعال نفت و گاز به خبرنگار مهر گفت: با توجه به بی توجهی و تهمت های مسئولان وزارت نفت، با دستور رئیس جمهور مبنی بر استفاده از نیروهای بومی و شور برخی از مسئولان استان بوشهر در این زمینه، روزانه شهادت می دهیم. قوای مقتدر ولایت و منصوب کردن مردم است.» ما غیر بومی و گاهی حاشیه نشین هستیم، فاقد تجربه مرتبط و ناکارآمد هستیم.

وی افزود: دلیل سوء استفاده وزیر نفت استان بوشهر از وی را نمی دانیم و به نظر می رسد وی اکنون چشم خود را به روی نیروهای بوشهری بسته و کم کاری مسئولان استانی را بهترین فرصت برای تحمیل گزینه های بد دانسته است. در مورد شرکت های تابعه.”

وی خطاب به وزیر نفت گفت: مطالبه جدی و حقوق مردم استان بوشهر و حقوق آقایان صنعت باید هر چه سریعتر رعایت شود تا این روند غلط اصلاح شود و فردی توانمند و شایسته به کار گرفته شود. نیروهای بومی در کنترل صنعتی مستقر در استان بوشهر.» به ویژه در منطقه پارس جنوبی و جزیره خرگ عمل.

پیگیر انتصاب افراد بومی هستیم

استاندار بوشهر در نشست با خبرنگاران گفت: یکی از مهمترین دغدغه های مردم استان بوشهر انتصاب مدیران بومی در صنایع پارس جنوبی است که با جدیت به این موضوع می پردازیم.

احمد محمدی زاده با اشاره به برخی انتصابات پیگیری برای انتصاب مدیران بومی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر گفت: رسانه ها نیز در این امر ما را یاری کنند.

با اشاره به این تغییر روند و رویکرد، زمان‌بر است و می‌گوید: به‌طور سیستماتیک در حال پیگیری موضوع انتصاب مدیران بومی استان بوشهر در صنایعی هستیم که در جنوب استان مستقر هستند و اقدام به راه‌اندازی کرده‌ایم. گروهی که فعالانه آن را دنبال می کند.»

محمدی زاده افزود: این موضوع همت اصحاب رسانه را می طلبد و شما نیز به وزرا و حاکمان مربوطه سر بزنید و به این موضوع اعتراض کنید که چرا از توانمندی های استان بوشهر استفاده نمی شود.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: در جنوب استان بوشهر سه سمت اصلی و مهم داریم که یکی از آنها مدیرعاملی منطقه ویژه اقتصادی پارس، مدیرعاملی مجتمع گاز پارس جنوبی و مدیرعاملی پالایشگاه فجر جم است. و این سه مدیر توسط وزارت نفت منصوب می شوند.

وی گفت: در هشت سال گذشته نگاهی به نیروهای بومی در حوزه مدیریتی نداشته ایم و تغییر این رویکرد کارساز است و در این حوزه کارهای زیادی انجام داده ایم. در حال حاضر یک مدیر بومی برای پالایشگاه فجر جم انتخاب کرده ایم.

انتظار می رود مسئولان استانی و نمایندگان استان بوشهر با جدیت پیگیر این مطالبه شایسته مردم استان باشند و حق مردم را سلب نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید