تداوم تشدید محدودیت‌ها و اعمال قرنطینه در اروپا از فرانسه تا کرواسی و ایتالیا

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به کرونا در فرانسه دولت این کشور می خواهد فردا ( پنج شنبه) تدابیر جدیدی را برای مهار این بحران اتخاذ کند.

"گابریل آتال"، سخنگوی دولت فرانسه در این باره گفت: ما می خواهیم جشن های پایان سال را نجات دهیم. از این رو دولت می خواهد با نمایندگان مجلس قواعد جدیدی برای گسترش واکسیناسیون مرحله سوم و استفاده از گذر سبز سلامت را در میان بگذارد. هنوز درباره منع ترددها برنامه ریزی نشده است.

آتال همچنین گفت: شرایط کرونا به شکل روزافزون و واضح در کشور بدتر می شود. این نگرانی وجود دارد که شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر در کشور به زودی از مرز 200 نفر عبور کند.

روز گذشته بیش از 304000 ابتلای روزانه به کرونا در فرانسه ثبت شد که بالاترین رقم در موج فعلی کرونا محسوب می شود.

در دانمارک هم قرار است استفاده اجباری ازماسک مجددا اعمال شود. دولت بر اساس توصیه کمیسیون اپیدمی به دنبال بازگرداندن این قاعده به کشور است.

وزیر بهداشت دانمارک اعلام کرد که این قاعده باید برای خرید و در حمل و نقل عمومی اعمال شود.

دانمارک اواسط سپتامبر با توجه به نرخ واکسیناسیون بالا آخرین محدودیت های کرونایی در این کشور را لغو کرد و از آن زمان نرخ مبتلایان هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور از 40 به 464 افزایش پیدا کرده است.

از روز پنج شنبه هم قرنطینه سراسری به مدت دو هفته در اسلواکی اعمال می شود. این خبر را معاون نخست وزیر اسلواکی بعد از جلسه امروز کابینه اعلام کرد. بر خلاف برنامه ریزی های قبلی افراد واکسینه شده هم نباید از این محدودیت مستثنی شوند.

شمار مبتلایان روزانه به کرونا امروز در این کشور از مرز 10 هزار نفر عبور کرد. نرخ مبتلایان جدید در عرض یک هفته به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور با حدود 5.5 میلیون سکنه به 1308 رسیده که بالاترین شاخص ابتلا در اروپا و دومین شاخص ابتلای جدید در دنیا محسوب می شود. در این کشور تا به حال حدود 43 درصد مردم کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند.

هشدار بهداشت جهانی درباره مرگ احتمالی 700 هزار نفر دیگر بر اثر کرونا در اروپا

پزشکان بخش های مراقبت های ویژه در هلند هم خواستار اقدامات سخت گیرانه تر برای مهار کرونا شده اند. رئیس انجمن مراقبت های ویژه هلند گفته است: یک قرنطینه در کشور که تعطیلی مدارس را هم به دنبال داشته باشد لازم است. به گفته وی در حال حاضر روزانه حدود 50 بیمار بد حال کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه بستری می شوند.

داده های رسمی نشان می دهد که کودکان در سنین بین 5 تا 11 سال بالاترین موارد ابتلا به کرونا در هفت روز گذشته در این کشور را به خود اختصاص داده اند. هنوز هیچ واکسن تایید شده ای برای این گروه سنی در اروپا وجود ندارد.

ایتالیا هم اقدامات کرونایی برای واکسینه نشده ها را تشدید می کند. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از طرف دولت از 15 دسامبر این افراد اجازه ندارند هیچ رستوران، سینما، تئاتر، دیسکو و باشگاه ورزشی را ملاقات کنند. این اقدامات در ابتدا تا 15 ژانویه سال آینده به قوت خود باقی خواهد ماند. کابینه دولت ایتالیا همچنین واکسیناسیون اجباری برای کارکنان دولت را گسترش می دهد تا همه کارکنان مدارس، پلیس و ارتش را شامل شود.

رئیس سازمان بهداشت جهانی هم در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرده که اروپا بار دیگر به کانون همه گیری کرونا در دنیا تبدیل شده است. وی دلیل این مسئله را احساس امنیت کاذب در بی شهروندان درباره حمایت در برابر این بیماری از طریق واکسن است.

وی به این مسئله اشاره کرد که در هفته گذشته بیش از 60 درصد موارد ابتلا و فوتی های کرونایی در اروپا ثبت شده است.

رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: مردم اروپا این تصور را دارند که بعد از واکسیناسیون دیگر نیازی به انجام اقدامات احتیاطی برای مهار کرونا ندارند. این در حالی است که واکسیناسیون، استفاده از ماسک و رعایت فاصله ایمنی همچنان اهمیت دارد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید