تداوم سیر نزولی ابتلا به کرونا در استان سمنان؛ همراهی مردم تعیین‌کننده است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، اگر چه این‌روزها روند ابتلا نزولی شده است اما نرخ ابتلای روزانه نشان داد هنوز خطر برطرف نشده و نگرانی از تشدید همه‌گیری همواره وجود دارد.

بر اساس گفته‌های کارشناسان بهداشت و درمان شرایط شکننده بوده و در صورت کوچک‌ترین بی‌احتیاطی درباره پروتکل‌های بهداشتی زمینه افزایش میزان مبتلایان فراهم می‌شود.

تداوم روند نزولی ابتلا به کرونا به همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بستگی دارد و هرگونه عادی انگاری می‌تواند مشکل‌ساز بوده و روند مقابله با ویروس منحوس را وارد فاز نگران‌کننده‌ای کند و دوباره همان تجارب تلخ تابستان تکرار شود.

ویروس منحوس کرونا همچنان فعال است و از فردی به فردی منتقل می‌شود و برای قطع زنجیره ویروس باید همچنان محتاط بود و از حضور در تجمعات خودداری کرد و علاوه بر زدن ماسک باید فاصله‌گذاری اجتماعی را نیز رعایت کرد و گرنه این ویروس منحوس در صورت بی‌توجهی با سرعتی غیرقابل‌تصور می‌تواند آرامش فعلی را به بحران تبدیل کند.

در استان سمنان نیز پس از اینکه دو شهرستان قرمز از نارنجی به قرمز و حتی قرمز تیره تغییر رنگ دادند خوشبختانه با اقدامات انجام شده دوباره شرایط به وضعیت عادی برگشت و وضعیت این دو شهرستان بزرگ استان سمنان نارنجی شد و در حال حاضر 4 شهرستان بزرگ سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان نارنجی، میامی آبی مهدی‌شهر، سرخه و آرادان در وضعیت زرد قرار دارند.

تک‌رقمی شدن میزان مبتلایان کرونا در مرکز و غرب استان سمنان

کامران قدس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به تعداد افراد بستری شده با تشخیص قطعی بیماری کرونا گفت: در 24 ساعت گذشته تعداد 7 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سمنان بستری شد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا کنون 48 هزار و 950 بیمار مبتلا به کرونا مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اضافه کرد: در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تا کنون تعداد 10 هزار و 532 نفر در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.

قدس به آمار افراد بهبود یافته از بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اشاره کرد و گفت: از ابتدای بروز بیماری کرونا تعداد 9 هزار و 421 نفر بهبود یافتند.

نماینده تهران به دلیل ابتلای به کرونا در قرنطینه خانگی استبیش از 80 درصد جمعیت هدف استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند + فیلمآیت‌الله سیفی‌مازندرانی: مخالفت با واکسیناسیون کرونا دهن‌کجی به نظام اسلامی و ولی‌امر است

وی همچنین افزود: از ابتدای بیماری کرونا تا کنون نیز 38 هزار و 418 بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

انتهای پیام/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید