تدوین برنامه تحول حمل و نقل عمومی تهران به دستور زاکانی

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، سید مجتبی شفیعی درباره حمل و نقل عمومی تهران، اظهار کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته حدود 60 درصد از ذرات معلق منتشر شده در هوای تهران ناشی از منابع متحرک است که شامل خودروها و موتورسیکلت‌ها می‌شود و بخشی از این 60 درصد به کیفیت سوخت، استانداردهای خودرویی و بخشی هم در حوزه بهره‌برداری است که مسئولیت شهرداری را جدی‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: در این بین توسعه حمل و نقل عمومی، حمل و نقل پاک و اقدامات نرم‌افزاری مدیریتی که باید انجام شود جنبه میان‌مدت و بلندمدت دارد به‌ویژه اقدامات سخت‌افزاری مانند توسعه شبکه مترو و اتوبوس؛ اما در دوره جدید شهرداری تهران، زاکانی دستور داده برنامه تحولی در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حمل و نقل عمومی تدوین شود که قرار است این بخش را به کمیسیون عمران مجلس ارائه کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران تصریح کرد: در این راستا راهکارهای کوتاه‌مدت قابل انجام تعریف شده که بعضاً برای به نتیجه رسیدن به تزریق مالی مختصری نیاز دارد؛ به عنوان مثال تعویض مخزن سی‌ان‌جی بیش از 500 دستگاه از 700 دستگاه اتوبوس متوقف شده در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است و اورهال کردن اتوبوس‌های بی‌آر‌تی و بخش خصوصی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: نوسازی ناوگان اتوبوسرانی که سال‌ها متوقف بود نیز در دستور کار قرار گرفته و در این راستا قرار است 10 هزار تاکسی تا پایان سال نوسازی شود که تاکنون این امر برای 2 هزار و 700 دستگاه تاکسی انجام شده است.

به گفته شفیعی، برای مترو نیز برنامه‌های قبلی تعیین شده سرعت بخشیده می‌شود.

کدام ایستگاه‌های مترو تا پایان 1400 افتتاح می‌شوند؟ 60 درصد هزینه‌های مترو صرف تجهیزات می‌شود انتهای پیام/source article

دیدگاهتان را بنویسید