ترامپ: در انتخابات بعدی همه رقبایم را شکست می‌دهم

615b35610eba1_2021-10-04_20-39 رئیس جمهور سابق آمریکا مدعی شد، در انتخابات ریاست جمهوری بعدی در این کشور، همه رقبای خود را شکست خواهد داد.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، از «دونالد ترامپ» در بخشی از مصاحبه‌ای که قرار است امروز (دوشنبه) منتشر شود، سوال شد اگر «رونالد دی‌سانتیس» فرماندار جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا قصد شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ را داشته باشد چه خواهد کرد؟

ترامپ در پاسخ گفت، دی‌سانتیس چنین کاری نخواهد کرد اما «اگر با او روبه‌رو شوم، شکستش می‌دهم. همان‌طور که هر کس دیگری را شکست خواهم داد».

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت: «فکر می‌کنم اغلب افراد کنار می‌کشند. فکر می‌کنم او کنار می‌کشد».

ترامپ در حالی این پاسخ را داده است که تاکنون از اظهار نظر قطعی درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ امتناع کرده است. با این حال گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که احتمالاً او در این انتخابات شرکت کرده و دی‌سانتیس زوج انتخاباتی او خواهد بود.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی که چندی پیش برگزار شد، ۷۰ درصد جمهوری‌خواهان در صورت شرکت ترامپ در انتخابات به او رأی می‌دهند و ۲۱ درصد نیز نام دی‌سانتیس را در صندوق می‌اندازند.

در همین نظرسنجی، با فرض عدم شرکت ترامپ در انتخابات، ۶۸ درصد از شرکت‌کنندگان گفتند به دی‌سانتیس رأی می‌دهند.

دی‌سانتیس اکنون در حال آماده شدن برای شرکت در انتخابات فرمانداری فلوریدا است که سال آینده میلادی برگزار می‌شود.

بر اساس یک نظرسنجی جدید در آمریکا که نتایج آن هفته گذشته منتشر شد ترامپ، در انتخابات جدید «جو بایدن» رئیس جمهور حال حاضر این کشور را شکست می‌دهد.

نظرسنجی موسسه معتبر «راسموسن» نشان می‌دهد که اگر امروز انتخابات ریاست جمهوری جدید برگزار شود، ترامپ بایدن را با ۱۰ درصد فاصله شکست می دهد و با جمع آوری ۵۱ درصد آرا در مقابل ۴۱ درصد رئیس جمهور آمریکا می‌شود.

با این حال با توجه به وضعیت جسمی ترامپ و نگرانی‌ها از زوال عقل بایدن، مشخص نیست در انتخابات ریاست جمهوری بعدی آمریکا کدام دو چهره از حزب جمهوری‌خواه و دموکرات به رقابت می‌پردازند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید