ترکیه شمال عراق را بمباران کرده استبه گزارش ایرنا، تصاویری از بمباران روستای «خرنبات» و کوه های «کاره» در استان دهوک عراق توسط ترکیه و تخریب منازل شهروندان عراقی منتشر شده است.

شبکه خبری صابرین از زخمی شدن یک نفر در این حملات خبر داد.

از زمان اعتراض دولت عراق علیه ترکیه به دلیل حملات ناهماهنگ به خاک عراق در بغداد (12 روز پیش)، نیروی هوایی ترکیه بیش از 10 روستا را در مناطق مختلف شمال عراق در استان دهوک هدف قرار داده است.

بالگردهای ارتش ترکیه نیز چند شب پیش مناطقی در اطراف روستاهای سرکلی و سوکری در منطقه ناهیلی در مرز آمادی (شمال دهوک) را هدف قرار دادند.

به گفته مقامات محلی اقلیم کردستان عراق، حملات ترکیه و ارتش این کشور با عناصر «پ. . K «در مناطق زاب و متین ادامه دارد.

آنکارا دوشنبه گذشته عملیات «محاصره» را به بهانه تعقیب اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) در میان محکومیت‌ها و واکنش‌های شدید بغداد و اربیل آغاز کرد.

وزارت دفاع ترکیه روز دوشنبه پایان مرحله اول عملیات قفل پنجه ارتش ترکیه در شمال عراق را اعلام کرد. آنکارا هفته گذشته اعلام کرد که عملیات نظامی فرامرزی را با حضور نیروهای هوایی و زمینی در اقلیم کردستان عراق آغاز کرده است.

12 روز پیش، وزارت امور خارجه عراق با احضار سفیر ترکیه، یادداشت اعتراضی دولت عراق برای وی ارسال کرد و از آنکارا خواست با رعایت تمامیت ارضی و حاکمیت عراق، نیروهای خود را از عراق خارج کند.

در بیانیه وزارت امور خارجه عراق آمده است که «علی رضا گونای، سفیر ترکیه در عراق، تداوم تخلفات و توهین‌های ارتش ترکیه (حملات مداوم به خاک عراق) از جمله عملیات‌های گسترده اخیر در متینا، آل را دنبال می‌کند. -زاب، و الزاب. «افاشین» و «باسیان» به شمال عراق احضار شدند، «یادداشت اعتراضی شدید به سفیر ترکیه تسلیم شد و از (آن کشور) خواسته شد از این گونه اقدامات تحریک آمیز و تخلفات غیرقابل قبول خودداری کند. “

در این بیانیه آمده است: «دولت عراق بار دیگر خواستار خروج کامل نیروهای ترکیه از خاک عراق به نحوی است که نشان دهنده احترام به حاکمیت ملی (عراق) باشد.

دیدگاهتان را بنویسید