ترک تشریفات مناقصه پروژه ها یکی از مشکلات کوزستان است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، صادق کلیلیان پنجشنبه شب در نشست بررسی طرح توسعه شهرهای آبادان و هرمشهر که با حضور مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و نماینده نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: مناسب نیست، اما باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشیم.

استاندار کوزستان با تاکید بر اینکه پروژه های زیربنایی باید به برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت تقسیم شود، گفت: راه های اتصال استان و احداث بزرگراه شامل برنامه های کوتاه مدت نمی شود.

وی افزود: باید مسائل زیرساختی در شورای برنامه ریزی کوزستان بررسی شود و جلسات ویژه در دستگاه ها تشکیل شود.

کلیلیان گفت: بخشی از کار را می توان به بخش خصوصی واگذار کرد مانند جاده هورم آباد – اندیمشک و منطقه آزاد اروند می تواند بخشی از کار را بر عهده بگیرد.

وی گفت: جاده های آبادان و هورمشهر از نظر مبلمان شهری مشکلات زیادی دارند. پارک ورودی شهر، وضعیت آسفالت، شبکه فاضلاب، آب شرب و مبلمان شهری در این شهرها بسیار مهم است و باید ساماندهی شود.

استاندار کوزستان یادآور شد: کالا با ملوان (تلنجی) می تواند در این دو شهر رونق تجارت ایجاد کند و این موضوع در بحث اشتغال زایی نیز موثر است.

وی تصریح کرد: کوزستان دومین یا سومین دریافت کننده وام های بودجه ای (توسعه ای) در برخی سال ها است. این نشان دهنده مشکلات پروژه ها و نظارت است.

کلیلیان گفت: یکی از مشکلات متعدد کوزستان در چند سال گذشته، رها شدن مناقصه پروژه ها بوده است که اکنون با روی کار آمدن دولت سیزدهم این روند متوقف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید